Амбулаторія №2 загальної практики сімейної медицини у с. Горенка повністю відновилася після пошкоджень, завданих військовими рф

Дата: 03.02.2023 12:17

02 лютого відбулося відкриття амбулаторії №2 загальної практики сімейної медицини Комунального некомерційного підприємства "Гостомельський центр первинної медико-санітарної допомоги" Гостомельської селищної ради у с. Горенка.

У березні 2022 року медичний заклад зазнав пошкоджень під час потрапляння ворожого снаряду у надвірну територію амбулаторії. У результаті вибухової хвилі були вибиті вікна, зруйнований дах, пошкоджені система опалення та частково одна зі стін будівлі.

Завдяки ініціативи та допомоги організацій GreenPeacе, "ЕКОДІЯ", "Екоклуб" та Благодійного фонду "Перемога України" амбулаторія отримала автономне опалення і освітлення та повністю відновився. У закладі запрацював сучасний тепловий насос ґрунт-вода і сонячна електростанція. Реконструкція системи опалення дозволить економити кошти та зменшити негативний вплив на довкілля.

Частину пошкоджень медзаклад усунув за власний рахунок, вікна встановили за кошти державного бюджету, всередині будівлі наслідки російської агресії усували коштом місцевого бюджету.

Захід відбувся за участю заступника Міністра охорони здоров'я Ігоря Кузіна, заступника голови Київської обласної державної (віськової) адміністрації Віталія Власюка, директора Департаменту охорони здоров'я обласної державної (військової) адміністрації Олександра Сорокіна, представників Бучанської районної державної (військової) адміністрації, голови Гостомельської селищної військової адміністрації Сергія Борисюка та інших.