Відповідно до постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 року № 807-ІХ “Про утворення та ліквідацію районів” був утворений Бучанський район Київської області (з адміністративним центром у місті Буча) у складі територій Білогородської сільської, Бородянської селищної, Борщагівської сільської, Бучанської міської, Вишневої міської, Гостомельської селищної, Дмитрівської сільської, Ірпінської міської, Коцюбинської селищної, Макарівської селищної, Немішаївської селищної, Пісківської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України, та ліквідовані (ч. 3 п. 10 зазначеної постанови) Бородянський, Києво-Святошинський та Макарівський райони.

Згідно з Законом України «Про місцеві державні адміністрації», постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1321 «Про затвердження Порядку здійснення заходів щодо утворення та реорганізації районних державних адміністрацій, а також правонаступництва щодо майна, прав та обов’язків районних державних адміністрацій, що припиняються», розпорядження Кабінету Міністрів України від 16.12.2020 № 1635-р «Про реорганізацію та утворення районних державних адміністрацій» Бучанська райдержадміністрація набула публічно-владного правонаступництва від районних державних адміністрацій ліквідованих районів з моменту її державної реєстрації як юридичної особи публічного права.

Перехід повноважень, прав та обов’язків до новоутвореної Бучанської районної державної адміністрації виник у зв’язку з реорганізацією Бородянської, Києво-Святошинської, Макарівської районних державних адміністрацій ліквідованих районів шляхом їх приєднання до Бучанської районної державної адміністрації.