Оцінка дій при ядерній загрозі

У разі застосування ядерних боєприпасів основними уражаючими факторами будуть:

ударна хвиля становить 50% всієї енергії вибуху;

світлове випромінювання – 35%;

проникна радіація і електромагнітний імпульс – 5%;

радіоактивне зараження місцевості – 10%.

Після вибуху – радіоактивне зараження  місцевості:

зона А ( помірного  зараження) до  14 км у довжину  до 23 Рад;

зона Б (сильного  зараження)    до 4,8 км у довжину   до 245 Рад;

зона В (небезпечне зараження)  до 2,4 км у довжину; до 410 Рад.

зона Г(надзвичайно небезпечна зараження в епіцентрі)

Потужність доз випромінювання на зовнішніх межах зменшується:

через 7 годин – в 10 раз;

через 48 годин – в 100 раз.

Одноразова доза опромінення  що не викликає будь яких симптомів хвороби

-  50 Рад, при отриманні  доз від 50 до 100 Рад  можуть виникати  перші  ознаки

променевої хвороби без втрати працездатності.

При отриманні сигналу « ядерна загроза» :

1. На підприємстві (при наявності сховища) терміново  призупинити  професійну  діяльність  та протягом 7 хвилин направитись у сховище. Зберігати спокій та виконувати  всі затверджені  рекомендації.

2. Для об’єктів, які не мають сховища, укриття -  негайно укрийтеся в ізольованій герметичній будівлі, приміщенні, будинку де є міцні конструкції, ванна, комора, підвал. Зберігати спокій та виконувати рекомендації військової адміністрації. Не виходити на вулицю 2-3 доби. Зменшити можливість  проникнення радіації в приміщення – закрити всі вікна та двері. Зібрати документи, цінності, ліки, продукти , запас питної води та інші необхідні речі в герметичну валізу, яка захистить від радіаційного забруднення.

• За потребою та інформацією від ДСНС провести йодопрофілактику.

• Перед виходом з будинку одягніть респіратор чи марлеву пов’язку та верхній одяг.

• Евакуація у безпечне місце проводиться за рішенням військової адміністрації (За їхньою інформацією – негайно).

В разі вибуху спочатку з’являється висотний спалах та світлове випромінювання, а потім ударна хвиля.

3. Методи захисту: укриття в підвалах, метрополітені, за пагорбами, насипом, в ярах, кюветі. За відсутності будь-яких укриттів необхідно лягти на землю, ногами до вибуху, обличчям вниз, покласти руки під себе, закрити очі поки не пройде 2-3 хвилини та негайно рухатись до бетонної будівлі, підвалу, укриття (через 10 хвилин – радіоактивне зараження місцевості). Важливо захистити органи дихання від радіоактивного пилу, носити з собою маску, ватно-марлеву пов’язку або респіратор. Залишатись в укритті поки органи влади не нададуть інструкцій.

Шанс вижити значно вищий у тих, хто знаходиться більше 3 км від ядерного вибуху.