Культура, молодь та спорт

22 Вересня, 2023 р., 13:20
Як відомо, русичі здавна намагалися прикрасити себе та свій одяг. Це було зумовлено не тільки з естетичних міркувань та бажанням виглядати краще, а й першочергово з необхідністю захисту від пристріту (негативний вплив від погляду недоброї людини), природних стихій, таких як: вода, вогонь та інших небезпек. Розглянемо більш детально.
09 Серпня, 2023 р., 09:13
Другою за значимістю після коралів для українських жінок була прикраса дукач, також її називали “личман” чи “ягнус”.
02 Серпня, 2023 р., 12:12
Вибійка — давній вид декоративно-ужиткового мистецтва, який відомий з давніх часів. Це специфічна техніка, при якій шляхом «друку» на полотні залишаються різноманітні візерунки та орнаменти, зроблені за допомогою фарб та різьблених дошок, форм, верстатів, тощо.
12 Липня, 2023 р., 10:06
Нагрудні прикраси у вбранні українських жінок займали особливе місце та надавали вишуканості традиційному одягу. Наприкінці ХІХ початку ХХ століть серед українських селян та міщан були найбільш поширені такі традиційні прикраси як: намисто, салба, дукач, пацьорки, дукати, зґарди, силянки та інші. Такі коштовності збирались поколіннями та передавались у спадок як сімейна реліквія.