Корисна інформація для роботодавця

Резервісти наразі є з’єднувальною ланкою між Збройними Силами України і цивільною частиною суспільства. Вони роблять внесок у справу збереження мотивації до збройного захисту Батьківщини і поглиблюють усвідомлення взаємозв’язку між військовими та цивільним суспільством.

Служба у військовому резерві ТрО Збройних Сил України на сьогодні є тією складовою, яка надає Збройним Силам України можливість у стислий час привести себе в бойову готовність та найбільш ефективно виконувати визначені перед ними завдання.

Сьогодні в добровільному порядку службу у військовому резерві Збройних Сил України можуть проходити громадяни України віком від 18 до 57 років.

Час і строки проведення навчальних зборів військовозобов'язаних та резервістів визначаються Генеральним штабом Збройних Сил України та органами управління іншими військовими формуваннями відповідно до цього Закону.

Резервісти у період між навчальними зборами можуть залучатися за планом ТрО до перевірочних зборів строком до п’яти днів як без відриву від виробництва, так і з відривом.

Загальний строк виконання обов’язків служби у військовому резерві не може перевищувати трьох місяців на рік, якщо інше не визначено законом.

Керівники підприємств, установ, організацій та закладів освіти незалежно від підпорядкування та форми власності на вимогу відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, Центрального управління або регіональних органів Служби безпеки України, відповідного підрозділу Служби зовнішньої розвідки України забезпечують своєчасне прибуття військовозобов’язаних та резервістів до визначених пунктів збору.

Поважними причинами неприбуття чи несвоєчасного прибуття військовозобов’язаного чи резервіста до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для призову на збори в пункт і в строк, установлені його керівником, які підтверджені відповідними документами, визнаються перешкоди стихійного характеру, сімейні обставини та інші поважні причини, перелік яких встановлюється Кабінетом Міністрів України.

З метою кар’єрного росту (призначення на вищі посади, оволодіння новою військовою спеціальністю) за рішенням командира частини резервісти можуть направлятися на навчання до навчальних центрів (військових навчальних закладів) відповідного виду Збройних Сил.

На сьогодні, право громадянина України добровільно служити у військовому резерві закріплено низкою законодавчих актів України, де зазначено що державним або приватним особам забороняється обмежувати права людини, у тому числі забороняти або перешкоджати громадянам України у добровільному порядку проходити службу у військовому резерві, звільняти резервістів під час виконання ними обов’язків, пов’язаних із проходженням цієї служби, із займаних на підприємствах, в установах та організаціях посад, зменшувати їм заробітну плату та перешкоджати своєчасному їх направленню до органів військового управління, військових частин.

Водночас чинними законами закріплено право роботодавців:

  • бути поінформованими про наміри їх працівників проходити службу у військовому резерві;
  • бути поінформованими про строки і терміни, коли впродовж року їх працівники будуть проходити службу у військовому резерві;
  • на відшкодування за рахунок держави коштів, витрачених на виплату резервістам заробітної плати за час відсутності останніх на робочому місці у зв’язку з виконанням обов’язків, пов’язаних із проходженням служби у військовому резерві.

 

Виплата середнього заробітку резервістам за час виконання ними обов’язків, пов’язаних з проходженням служби у військовому резерві, проводиться підприємствами, установами та організаціями, незалежно від форм власності, в яких працюють резервісти, з наступним відшкодуванням цих витрат відповідними територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки (колишніми військовими комісаріатами), в яких резервісти перебувають на обліку, за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті на утримання Міністерства оборони України.

Для одержання компенсації за виплачену резервістам заробітну плату, необхідно надати до відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки рахунки та відомості на виплату заробітної платні, нарахованої резервістам за період їх відсутності на основному робочому місці у зв’язку з виконанням обов’язків служби у військовому резерві.

Кожний керівник підприємства, установи та організації, незалежно від форм власності, в яких працюють резервісти, має право звернутися за підтримкою або необхідними роз’ясненнями з питань, пов’язаних з проходженням їх працівниками служби у військовому резерві у найближчі військові частини, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (колишні військові комісаріати); переглянути інформацію про службу у військовому резерві особисто в Інтернет-сторінках Міністерства оборони України (www.mil.gov.ua/rezervist/), Збройних Сил України (www.zsu.gov.ua/),
на сторінках служби в резерві в соціальній мережі Facebook (
www.facebook.com/rezervist.ua/); отримати швидку консультацію за телефоном (044) 454-43-34.

На сьогодні, Міністерством оборони та Генеральним штабом Збройних Сил України проводиться відповідна робота щодо внесення необхідних змін до законодавства України і відпрацювання нових законодавчих документів з питань, пов’язаних з проходженням громадянами України служби у військовому резерві Збройних Сил України.

За результатами цієї роботи планується розв’язати низку проблемних питань, пов’язаних із впровадженням служби у військовому резерві Збройних Сил України, особливо унормувати взаємовідносини, які виникли у так званому трикутнику «роботодавець – резервіст – військова частина».

Збройні Сили залишаються для своїх громадян відкритими та прозорими майже з усіх питань свого функціонування, у тому числі стосовно служби у військовому резерві Збройних Сил України.

Служба у військовому резерві Збройних Сил України надає можливість керівникам підприємств, установ та організацій, незалежно від форм власності, в яких працюють резервісти, безкоштовно, за рахунок Збройних Сил, підвищувати професійну кваліфікацію своїх працівників під час зборів, а у деяких випадках здійснювати перепідготовку своїх працівників за рахунок Збройних Сил на інші більш необхідні підприємству спеціальності.

Сприяючи розвитку служби у військовому резерві Збройних Сил України, у тому числі своїм працівникам, які її проходять, Ви отримуєте повагу суспільства та місцевої територіальної громади, берете участь у забезпеченні незалежності та недоторканності нашої Батьківщини.

 

Основна частина інформації з сайту www.zsu.gov.ua 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень