Територіальна оборона району та служба у військовому резерві

Розпорядження голови Бучанської районної державної адміністрації від 14.12.2021 № 190:

Територіальна оборона України – система загальнодержавних, військових та спеціальних заходів, що проводяться у мирний час та у особливий період для протидії військовим загрозам, а також для надання допомоги у захисті населення, територій, навколишнього середовища та майна від надзвичайних ситуацій.

Які завдання у територіальної оборони:

• вчасно реагувати та вживати заходів щодо оборони та території та захисту його населення до моменту розгортання там військ або сил для ведення бойових дій;

• участь у посиленні охорони та захисту державного кордону;

• участь у захисті населення, територій, довкілля та майна від надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків ведення військових (бойових) дій;

• участь у підготовці громадян України до національного спротиву;

• участь у забезпеченні безпечної роботи органів державної влади, місцевого самоврядування та військового управління;

• участь в охороні та обороні важливих об'єктів та комунікацій, інших критично важливих об'єктів інфраструктури;

• забезпечення умов для стратегічного (оперативного) розгортання військ (сил) або їхнього перегрупування;

• участь у здійсненні заходів щодо тимчасової заборони або обмеження руху транспорту та пішоходів біля або в районах НС або ведення військових (бойових) дій;

• участь у забезпеченні громадської безпеки та порядку у населених пунктах;

• участь у введенні та здійсненні заходів режиму воєнного стану;

• участь у боротьбі з диверсійно-розвідувальними силами, іншими збройними формуваннями агресора;

• участь в інформаційних заходах, спрямованих на підвищення рівня обороноздатності держави та протидію інформаційним операціям агресора.

Тобто, по суті, Сили територіальної оборони – це легка піхота, яка зможе допомагати основному складу ЗСУ в охороні кордону чи об'єктів критичної інфраструктури, зможе чергувати на блокпостах чи охороняти населення. Сили ТрО не братимуть участі у бойових зіткненнях із супротивником, усі їхні завдання – поза районами ведення бойових дій.

Хто зможе вступити до Сил територіальної оборони

Найголовніше: участь у територіальній обороні – абсолютно добровільна. Особливих вимог до учасників тероборони немає, є лише обмеження за віком – від 18 до 60 років.

Основу добровольчих формувань територіальних громад становитимуть громадяни України, які пройшли службу у:

• збройних силах України;

• інших військових формуваннях:

• правоохоронних органах.

Українці, які не проходили військову службу, також можуть увійти до складу формувань територіальних громад після складання присяги добровольця територіальної оборони.

У формування територіальної громади не зарахують громадян: раніше засуджених до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих) або які мають дві та більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Як вступити до Сил тероборони

• Звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;

• пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;

• пройти військово-медичну комісію та зібрати документи (копії паспорта, ідентифікаційного коду, характеристики, довідку про склад сім'ї, довідку про несудимість).

Далі формується особиста справа кандидата у територіальному центрі комплектування, вона спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом на військову службу у Силах тероборони.

Чи повинні учасники тероборони проходити військові навчання

Бійці територіальної оборони можуть проходити добровільну підготовку у вихідні дні – періодичність залежить від конкретного підрозділу.

Крім того, щорічно можуть викликати на більш тривалі військові збори на полігон, де бійці проходитимуть заняття з вогневої, військово-медичної, тактичної, інженерної підготовки тощо.

До слова, Сили територіальної оборони будуть мати індивідуальну штатну зброю, як звичайні військовослужбовці. Вона зберігатиметься у спеціально обладнаних приміщеннях на території пунктів постійної дислокації. Добровольчі формування при виконанні завдань територіальної оборони мають право застосовувати особисту мисливську зброю.

Які соціальні гарантії є під час служби у теробороні

Основна перевага – служба поряд із домом.

На військових та членів добровольчих формувань територіальних громад поширюються гарантії соціального та правового захисту, передбачені законом «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей»:

• всі військові гарантовано отримуватимуть грошове забезпечення відповідно до штатного розкладу;

• забезпечуватимуться безкоштовною медичною допомогою у військово-медичних закладах охорони здоров'я;

• усім військовим зберігатиметься місце роботи, посада та середня зарплата на час зборів та в особливий період.

За матеріалами https://www.slovoidilo.ua/