МКІП та МОЗ створили порадник з комунікації вакцинації проти COVID-19

Дата: 13.08.2021 08:42

Кілька порад, як коректно писати про вакцинацію в соціальних мережах:
1) Акцентуйте переваги вакцинації.
Комунікуючи свої відчуття про вакцинацію, зробіть акцент на таких позитивних наративах, як свобода та безпека.
2) Навіть жартома не повторюйте дезінформацію.
Найкращий спосіб боротьби з дезінформацією — це ніколи не повторювати недостовірні дані. Навіть жартома сказані фрази на кшталт «я чіпувався», «тепер я чіпований» допомагають у поширенні фейків про вакцинацію.
Перевіряйте інформацію щодо вакцин та коронавірусу.

3) Ви можете це зробити на сайтах vaccination.covid19.gov.ua, Центру громадського здоров’я, МОЗ та ВООЗ.
Розкажіть своїм друзям, як і де Ви вакцинувалися, якою вакциною, яке Ваше самопочуття.
Люди найбільше довіряють саме своїм близьким. Побачивши, що Ви вакцинувались, Ваші друзі будуть більш схильні зробити так само і захистять себе від COVID-19.

4) Спонукайте своє оточення вакцинуватися
5) Поясніть свій вибір на користь вакцинації. Це може бути бажання захистити своє життя і здоров’я, знову подорожувати, вільно спілкуватися. Розкажіть Вашим друзям про те, як кожен може вакцинуватись.
Ці прості поради допоможуть популяризувати вакцинацію та зменшити дезінформацію, а отже, швидше подолати пандемію і повернутись до звичного життя.
6) Пам’ятайте, щеплення проти COVID-19 ефективно запобігають тяжкому перебігу хвороби й рятують життя.
Порадник українським дерсжлубовцям з комунікації вакцинації від COVID-19 був створений за консультативної підтримки UNDP Ukraine / ПРООН в Україні в рамках проєкту RESURFACE.