Мінрегіон: В Україні реалізують проєкт підтримки громад в управлінні земельними ресурсами

Дата: 08.09.2021 09:07
Кількість переглядів: 234

Українські громади отримали право управляти власними земельними ресурсами – тож наразі перед ними стоять амбітні завдання у цій площині та нові вимоги до планування територій на місцевому рівні. На цьому наголосив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Фото без опису

«Якщо раніше громада управляла територією, яка була в межах забудови населених пунктів, сьогодні децентралізація значно розширила горизонти її управління. Водні, лісові ресурси, землі сільськогосподарського призначення – тепер громади їх господарі. Завдання – не тільки провести інвентаризацію таких ресурсів та їх оцінку, але й розробити комплексні плани просторового розвитку. Тільки так можливо ефективно управляти цим стратегічним ресурсом. І у цих питаннях громадам потрібна допомога», – зазначив В’ячеслав Негода.

Так, у рамках проєкту “Підтримка громад в управлінні землями”, який запроваджує громадська спілка “Укргео”, заплановані навчання та консультації, вивчення досвіду кращих практик управління земельними ресурсами, напрацювання пропозицій щодо вирішення проблемних питань земельних відносин на національному рівні тощо.

Зазначимо, реалізація цього проєкту допоможе громадам у всіх областях України впровадити сучасні інструменти управління землями. Бенефіціарами проєкту стануть, у першу чергу, територіальні громади, їх голови та землевпорядники. Планується охопити щонайменше 800 тергромад.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що Президент України підписав надважливий закон, що надає громадам можливість здійснювати ефективне управління землями.

Довідково

Проєкт став можливим завдяки підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics International. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень