Марина Лазебна представила «дорожню мапу» розвитку пенсійних накопичень

Дата: 29.09.2021 09:13
Кількість переглядів: 189

Марина Лазебна, Міністер соціальної політики, взяла участь у публічній дискусії на тему «Накопичувальна пенсія - українська мрія чи реальність?», організованою Мережа захисту національних інтересів «А Н Т С»

Фото без опису

Під час дискусії вона представила «дорожню мапу» розвитку пенсійних накопичень в Україні, яка складається з трьох основних етапів:

1. Запровадження обов’язкових пенсійних накопичень. Вона зазначила, що цієї осені народні депутати планують ухвалити в першому читанні відповідний законопроект.

«В результаті півтора року спільної роботи маємо два документи, кожен з яких може стати основою ефективної системи пенсійних накопичень. В них мінімізовано ризики корупції та монополізації, а центром прийняття рішень є людина. Це проект 2683-3, який доопрацьований Міністерством соціальної політики та зареєстрований народними депутатами у Верховній Раді, та напрацьований на базі нього групою експертів в Офісі простих рішень та результатів проект 2683 «д» і відповідні податкові зміни. Цей проект ще не зареєстрований, але на базі нього теж можна рухатись далі», - прокоментувала Марина Лазебна.

Також вона зазначила, що після консультацій зі Світовим Банком Мінсоцполітики разом з Мінфіном опрацьовують такий режим внесків, який забезпечить обов’язкові внески від роботодавців без зростання податкового навантаження та добровільні внески від людини за принципом автозапису зі стимулюючим софінансуванням від держави.

Мінсоцполітики разом з Мінцифрою, зі свого боку, вже здійснюють розробку Єдиного соціального реєстру, який, в тому числі, буде центром надійного зберігання даних про пенсійні накопичення людей, незалежно від того, в якій саме установі людина накопичуватиме собі на пенсію.

2. Запровадження професійних накопичувальних пенсій для працюючих у важких та шкідливих умовах. Марина Лазебна повідомила, що у Верховній Раді зареєстрований відповідний урядовий законопроект 4408. Уряд очікує на його підтримку Верховною Радою та готовий до його реалізації. Це стосуватиметься невеликої кількості людей, обсяги пенсійних коштів повністю відповідають можливостям фондового ринку, навіть в поточному стані, задовольнити потреби у їх інвестуванні. Також важливо, що це стійке зменшення видатків Пенсійного фонду у довгостроковій перспективі.

3. Розвиток добровільних пенсійних накопичень на базі чинного законодавства. Попередні кроки вимагають зміни законодавства. Але в Україні працює система добровільних пенсійних накопичень. Сьогодні близько 900 тисяч людей мають накопичення у 60 недержавних пенсійних фондах. Недержавні пенсійні фонди надійно зберегли кошти людей, навіть у кризові роки, розвивають сервіси для людей та виплачують пенсії. Загалом люди отримали з НПФ вже більше мільярду гривень додаткових пенсій.

Марина Лазебна повідомила, що в рамках розвитку добровільних пенсійних накопичень планується:

• Запуск пілотного проекту із впровадження накопичувальних пенсійних програм на об’єктах великої приватизації через зобов’язання щодо соціальної відповідальності нових власників цих об’єктів. Зараз цей проект проходить фінальні погодження та сподіваємось найближчим часом перейти до його реалізації.

• Запровадження соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями для окремих груп працівників, які виконують соціально важливі роботи, та оплата праці яких фінансується з державного бюджету: працівники Національної поліції, медичні працівники. Це світова практика вдячності суспільства та додаткової мотивації людей, які беруть на себе відповідальність за нашу безпеку та здоров’я.

• Поширення досвіду запровадження соціальних пакетів з накопичувальними пенсіями на соціальних працівників, вчителів, військових по мірі відпрацювання організаційних можливостей.

Зокрема, допомогу місцевій владі у запуску регіональних накопичувальних пенсійних програм для працівників, оплата праці яких фінансується з місцевих бюджетів – освітян, соціальних працівників та інших, в залежності від потреб у додатковій мотивації тої чи іншої групи в кожному конкретному регіоні.

«Такі проекти є насправді ефективними державними інвестиціями. Пенсійні накопичення для людей стануть правилом, а не виключенням. Стратегічні інвестиційні проекти держави зможуть фінансуватись із залученням цього довгострокового внутрішнього інвестиційного ресурсу.

Наша країна має амбітні плани в інфраструктурній сфері (дороги, мости, водопостачання), оборонній промисловості, авіабудуванні, космічній галузі. Зараз ми шукаємо іноземних інвесторів для їх фінансування. І бачимо зацікавленість з боку пенсійних фондів Канади, Австралії, країн північної Європи.

А я хочу, щоб в майбутньому ми мали власні внутрішні інвестиційні ресурси на всі найамбітніші проекти. Щоб через пенсійні накопичення кожна людина була інвестором та акціонером своєї держави і мала гідне майбутнє. Насправді, таке спільне будівництво, коли ти накопичуєш для себе, але всі разом за рахунок наших накопичень ми розвиваємо країну та створюємо кращі умови для наших дітей – це може бути справжньою об’єднуючою національною ідеєю для України, міцним фундаментом для спільного майбутнього», - прокоментувала вона.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень