Урочистості з нагоди відзначення Всеукраїнського Дня працівників культури та майстрів народного мистецтва

Дата: 15.11.2021 11:50

Щорічно 9-го листопада відзначається Всеукраїнський День працівників культури та майстрів народного мистецтва. Свято засновано з метою відзначення вагомого внеску працівників культури, майстрів народного мистецтва у відродження української національної культури, розвиток народної творчості, активну культурно-просвітницьку діяльність.

Українська культура, одна з небагатьох, яка змогла вистояти під могутнім натиском чужих агресивних впливів, зберегти свою самобутність, первозданну чистоту і незамуленість, яка своїми витворами мистецтва  розкриває багатство культури українців, знайомлять  з їх минулим і сучасним, допомагає засвоїти національні звичаї та традиції, формує почуття любові до рідного краю та його краси.

12 листопада 2021 року в концертному залі центрального будинку культури с. Новосілки, Фастівського району відбулися урочистості з нагоди святкування працівників культури та майстрів народного мистецтва Київщини, які цього дня відзначали своє професійне свято, на якому були присутні почесні гості: Олег Торкунов, заступник Голови Київської облдержадміністрації, Тетяна Семенова, заступник Голови Київської обласної ради, Євген Кабатов, Голова Фастівської районної державної адміністрації та Микола Ляшенко, Голова Бучанської районної адміністрації.

Приємно зазначити, що народний фольклорний колектив «Червона калинонька» (с. Лука, Білогородської територіальної громади Бучанського району) під керівництвом Надії Лабунської є єдиним елементом нематеріальної культурної спадщини Київської області, який  внесено до Національного переліку України, порадував усіх своїми унікальними піснями та був відзначений дипломом управлінням культури Київської обласної державної адміністрації.

Талановитий  Сергій Виговський, завідувач сектору культури, молоді і спорту Бучанської районної державної адміністрації подарував у своєму виконанні  твір з репертуару Ф. Сінатра «НЬЮ-ЙОРК».

Та не тільки піснями та танцями закарбувався у пам’яті цей день у Новосілках. Майстри народної творчості Київщини презентували свої вироби, які вже занесені до «Скарбів Київщини».

Бучанський район представили Євстаф’єва Серафіма Русланівна - майстриня народного мистецтва Пісківської територіальної громади, Угнівенко Ольга Іллівна -  директор Краєзнавчого музею  Бородянщини відділу культури, молоді та спорту Бородянської селищної ради та Ніколова Ірина Анатоліївна – майстер народного мистецтва Вишневої територіальної громади.

Бучанський район стояв в авангарді учасників та нагороджених на цьому святі.

Подяками Київської обласної державної адміністрації нагороджені:

КУРГАНСЬКА Алла Петрівна , директор Будинку культури села Гореничі Білогородської сільської ради Бучанського  району;

СІТНИЦЬКИЙ Артем Валентинович, директор будинку культури села Музичі Білогородської сільської ради Бучанського району;

УГНІВЕНКО Ольга Іллівна, директор Краєзнавчого музею  Бородянщини відділу культури, молоді та спорту Бородянської селищної ради Бучанського району;

УДОВИЧЕНКО Олена Валеріївна, начальник відділу культури Білогородської сільської ради Бучанського  району.

Подяками Київської обласної ради нагороджені:

ЛАХТАДИР Лариса Іванівна, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Борщагівської територіальної громади Бучанського району;

РОМАНЕНКО Олександра Віталіївна, завідувач клубу села Луки Білогородської сільської ради Бучанського району.

Почесну грамоту управління культури Київської обласної державної адміністрації отримала ПАВЛЕНКО Катерина Михайлівна, начальник відділу культури молоді і спорту Гостомельської територіальної громади Бучанського району Київської області.

Подяки управління культури Київської обласної державної адміністрації отримали:

ВИГОВСЬКИЙ Сергій Михайлович, завідувач сектором культури, молоді і спорту Бучанської районної державної адміністрації;

ЄВСТАФ`ЄВА Серафіма Русланівна, майстриня народного мистецтва Пісківської територіальної громади Бучанського району Київської області.

НІКОЛОВА Ірина Анатоліївна – майстер народного мистецтва Вишневої територіальної громади.