До бюджетів громад Київщини від платників податків надійшло 15,6 млрд. грн

Дата: 15.11.2021 15:01

У січні – жовтні 2021 року до місцевих бюджетів громад пристоличного регіону від платників податків надійшло 15,6 млрд грн. За словами начальника ГУ ДПС Київської області Олени Виноградової, темп приросту до фактичних надходжень 2020 року у приведених умовах складає 21% або 2,7 млрд грн додаткових для скарбниць коштів.

Найбільші суми до бюджетів громад забезпечили платники Бучанського району – 3,6 млрд грн, Білоцерківського та Броварського районів -2,4 та 2,1 млрд грн відповідно.

У розрізі основних платежів, за повідомленням yачальникf Головного управління ДПС у Київській області Олени Виноградової, на 21% зросла сплата податку на доходи фізичних осіб. Так, станом на 1 листопада зі своїх доходів мешканці Київщини сплатили 10,1 млрд грн, що на 1,7 млрд грн перевищує надходження відповідного періоду минулого року.

Малий та середній бізнес спрямував до бюджетів громад 2,4 млрд грн єдиного податку, збільшивши суму відрахувань на 24% або 461 млн грн.

Плата за землю забезпечила громадам надходження на суму 1,3 млрд грн, що на 5% або 56 млн грн більше за показник того самого періоду 2020 року.

Власники нерухомості, відмінної від земельної ділянки, сплатили 591 млн грн з темпом приросту 36% або 157 млн грн додаткових коштів.  Зі сплати транспортного податку до бюджетів Київщини надійшло 9,5 млн грн.

З реалізації роздрібної торгівлі підакцизних товарів суб’єкти господарювання перерахували до місцевих скарбниць 555 млн грн. Цей показник на 25% або 112 млн грн більше за надходження січня-жовтня минулого року.