Як держава сприяє розвитку громад

Дата: 09.12.2021 08:43
Кількість переглядів: 163

Інтереси громад займають одне з чільних місць у державному бюджеті України.

Фото без опису

За словами заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслава Негоди, для побудови спроможних громад, держава, перш за все, втілює децентралізацію, яка дала широкий набір інструментів – організаційних, методичних, фінансових для розвитку громад.

Держава залучила десятки донорів, експертів, які допомагають громадам освоїтися в нових умовах, допомагають у їх становленні. Інтереси громад займають одне з чільних місць у державному бюджеті. Достатньо оцінити показники прийнятого Верховною Радою України 2 грудня Державного бюджету України на 2022 рік. Згідно з документом, загальний обсяг фінансового ресурсу місцевих бюджетів на 2022 рік становитиме 630,8 млрд грн, в тому числі: доходи місцевих бюджетів – 437,2 млрд грн; трансферти з державного бюджету – 193,6 млрд грн. У 2022 році збільшиться норматив зарахування ПДФО до бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад на 4% за рахунок відповідного зменшення нормативу зарахування ПДФО до державного бюджету. Передбачена додаткова дотація для проведення розрахунків протягом опалювального періоду (1,5 млрд грн). Є низка інших бюджетних програм, які спрямовані на підтримку розвитку громад.

Нагадаємо, 2 грудня Верховна Рада України прийняла Державний бюджет 2022.

У Держбюджеті України на 2022 рік закладено 131,8 мільярдів гривень на розвиток територій та розбудову інфраструктури громад. Ці кошти будуть спрямовані, зокрема, на розбудову соціальної інфраструктури, зокрема у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, спорту, підтримку регіонального розвитку, розвитку сільських територій, дорожньої і транспортної інфраструктури та інші напрями. Також у 2022 році норматив зарахування ПДФО до бюджетів територіальних громад буде збільшено до 64%. Водночас продовжується підтримка розбудови ЦНАПів у громадах — адже ідея децентралізації полягає і в тому, щоб кожна людина в Україні могла отримати якісні адміністративні послуги неподалік від власної домівки незалежно від того, де вона живе — у мегаполісі чи віддаленому селі”, — підкреслив В’ячеслав Негода.

Зазначимо, згідно з ухваленим Держбюджетом-2022, державна фінансова підтримка буде розподілена наступним чином:

  • Регіональний розвиток — 27,5 млрд грн;
  • Розвиток сільських територій — 7,1 млрд грн (у тому числі на  підтримку сільгоспвиробників — 4,4 млрд грн);
  • Розвиток у сфері охорони здоров’я — 5,4 млрд грн;
  • Розвиток у сфері освіти — 6,8 млрд грн;
  • Розвиток дорожньої інфраструктури  — 66,8 млрд грн (у тому числі на дороги загального користування місцевого значення, а також на вулиці і дороги комунальної власності — 24,6 млрд грн.);
  • Розвиток транспортної інфраструктури  — 2,5 млрд грн;
  • Розвиток інфраструктури (соціальне забезпечення, будівництво житла) — 9,6 млрд грн;
  • Розвиток у сфері культури — 1,9 млрд грн;
  • Розвиток спортивної інфраструктури — 0,9 млрд грн;
  • Інші напрями розвитку територій (у тому числі ЦНАПи) — 3,3 млрд грн. 

Раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що цьогоріч місцеві бюджети отримають майже 27 мільярдів гривень на погашення заборгованості з різниці в тарифах підприємств ТКЕ і ВКГ перед НАК «Нафтогаз України». Відповідні зміни до Закону «Про державний бюджет на 2021 рік» прийняті Верховною Радою. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень