Безпека життєдіяльності у Бучанському районі

Дата: 09.12.2021 09:04
Кількість переглядів: 238

З метою попередження пожеж у житловому секторі та запобіганню нещасних випадків та травматизму Бучанське районне управління ДСНС Київської області проводить посилену роз’яснювальну роботу з громадянами щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки в побуті, про небезпеку, яку несуть у собі вибухові знахідки, про правила поведінки на водоймах.

Фото без опису

Починаючи з 2004 року, Державною службою України з надзвичайних ситуацій проводиться громадська акція “Запобігти. Врятувати. Допомогти”, головним завданням якої є ознайомлення та навчання населення основам пожежної безпеки, роз’яснення питань безпеки життєдіяльності, популяризації професії рятувальника.

Фахівці ДСНС спільно з представники місцевих органів самоврядування з дотриманням всіх карантинних норм проводять бесіди про різноманітні надзвичайні ситуації, причини їх виникнення та шляхи запобігання з вихованцями дошкільних навчальних закладів та школярами та превентивну роботу протипожежного характеру з жителями низки сіл Бучанського району. Особливу увагу акцентовано на домоволодіннях громадян, що складають так звану «групу ризику», соціально незахищених верств населення, багатодітних сімей, одиноких людей похилого віку та тих, хто опинився в скрутному життєвому становищі. В ході заходу рятувальники наголосили на можливих небезпеках, які несуть за собою електроприлади та пічне опалення, наслідки порушення елементарних правил пожежної безпеки під час їх експлуатації.


Щоб уникнути пожежі в житловому будинку, квартирі чи в подвір’ї, необхідно дотримуватись таких

ПРАВИЛ ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ:

 • утримувати в справному стані електромережі, електричні прилади, прилади опалення і дотримуватись заходів безпеки при їх експлуатації;
 • виконувати заходи безпеки при користуванні печами, газовими приладами, предметами побутової хімії та проведення ремонту в квартирах із застосуванням лаків, фарб;
 • дотримуватись в будівлях з підвищеною поверховістю встановленого протипожежного режиму (не забивати евакуаційні виходи на балконах та лоджіях, утримувати в справному стані улаштування, які входять в систему протидимового захисту будинку);
 • не загромаджувати драбини, холи, коридори загального користування та підходи до засобів пожежогасіння;
 • не загромаджувати евакуаційні люки на балконах верхніх поверхів;
 • не дозволяти будівництво сараїв, гаражів та інших будівель в протипожежних розривах;
 • не дозволяється складувати в гаражах горючо-мастильні матеріали, з верх встановленої норми;
 • не дозволяється загромаджувати проїзди надвірних територій і розривів між будівлями, під’їздів до джерел протипожежного водопостачання, запасних евакуаційних виходів і пожежних драбин.

 

ДІЇ НАСЕЛЕННЯ НА ВИПАДОК ПОЖЕЖІ:

 • У кожному випадку появи диму, а також при виявленні осередків горіння негайно викликайте пожежну охорону. Під час виклику пожежної охорони необхідно коротко повідомити, що горить, точну адресу, після чого, в першу чергу, вживайте заходи щодо врятування матеріальних цінностей.
 • Пожежа, як правило, починається з невеликого осередку горіння і ліквідувати її в цей період не виникає великих труднощів.
 • У першу чергу необхідно використовувати всі засоби пожежогасіння, які є під руками — воду, пісок, вогнегасники, тканину змочену водою, та ін. При цьому необхідно знати деякі особливості гасіння різних пожеж.
 • Вода, наприклад, є основним засобом боротьби з вогнем. Однак при гасінні керосину чи бензину слід враховувати, що ці рідини легші води, випливають на її поверхню і продовжують горіти. Тому при горінні керогазів, примусів з газом чи бензином краще за все накинути їх ковдрою чи другою цупкою тканиною, і полум’я згасне.
 • Краще гасити горючі рідини вогнегасниками, можна засипати їх піском.
 • При горінні електромережі необхідно в першу чергу відключити її, а потім приступити до гасіння пожежі сухим піском, вогнегасником.

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень