Нарада: створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства або насильства за ознакою статі

Дата: 13.12.2021 15:54

Сьогодні 13 грудня заступник Голови Бучанської райдержадміністрації Марина Загвоздкіна та в.о. заступника начальника служби у справах дітей Любов Дубінчук взяли участь в онлайн нараді під головуванням заступника Голови Київської ОДА Жанни Осипенко щодо розбудови у 2021 році мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Цьогоріч уряд затвердив Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі.

Ключові результати проведеної роботи лягли в основу постанови Кабінету Міністрів України „Про затвердження Порядку та умов надання у 2021 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі”, згідно з якою кошти субвенції розподілялись на реконструкцію, капітальний або поточний ремонт приміщень для облаштування в них нових притулків, денних центрів соціально-психологічної допомоги і консультативних служб для осіб, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі; придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю, в тому числі довгострокового користування, комп’ютерної та офісної техніки, мережевого та телекомунікаційного обладнання, протипожежного приладдя для нових притулків, денних центрів, консультативних служб, а також покращення технічного оснащення вже існуючих; придбання автомобілів для притулків з метою забезпечення функціонування утворених при них мобільних бригад соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та / або насильства за ознакою статі.

За підсумками наради було доручено районним держадміністраціям та органам місцевого самоврядування взяти під особистий контроль своєчасність та якісну реалізацію субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році.

Також вони мають передбачити у місцевих бюджетах необхідне фінансування на 2022 рік для забезпечення соціального замовлення та стимулювання ринку надавачів соціальних послуг постраждалим від домашнього насильства та насильства за ознакою статі.