У кожному обласному центрі планується створення сучасних центрів реабілітації ветеранів

Дата: 28.12.2021 12:57

В Україні існує потужна ветеранська спільнота людей, які віддали найкращі свої роки служінню державі й народу, захищаючи його від різноманітних зовнішніх та внутрішніх загроз. Адже ветерани — активна частина суспільства, важливий його елемент як потенціал навіть суто військовий, оскільки значна частина з них перебувають у резерві й беруть участь у формуванні системи національного спротиву й підрозділів тероборони. Як і у вихованні молодих воїнів, в рекрутинговій роботі, формуванні глибоко патріотичної громадянської платформи в покоління українців, що підростає. Ця позиція також є елементом реформування ветеранського відомства.

І питання соціального захисту, реабілітації й лікування, справедливого ставлення до ветерана, а також ефективного використання серйозного потенціалу цієї спільноти, є постійно наріжними у порядку денному Міністерства у справах ветеранів України.

Ці та інші важливі питання були розглянуті під час  підсумкового засідання Громадської ради при Мінветеранів за участю Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної, заступників Міністра Олексія Ілляшенко і Володимира Левчука, а також  представників ветеранських спільнот захисників України з усієї країни.

Спільно з керівництвом відомства обговорили аспекти подальшого розвитку ветеранського руху та національно-патріотичного виховання. Торкнулося зібрання проблемної палітри медичного забезпечення та психологічної реабілітації, зокрема перспектив започаткування у найближчі роки мережі нових ветеранських шпиталів. Зокрема народний депутат України Віталій Ілляшенко повідомив, що у 2023 році в кожному обласному центрі планується створення сучасних центрів реабілітації ветеранів військової служби та учасників бойових дій.

Міністр у справах ветеранів України зауважила, що наступного року на систему медично-психологічної реабілітації очікує серйозна реформа. Планується початок роботи Українського ветеранського фонду — кошти на нього вже надав держбюджет — та старт інституційних перетворень у системі переходу з військової кар’єри на цивільну. Курсант, вступаючи у військовий виш чи коледж, має знати, які соціальні гарантії його супроводжуватимуть весь період служби, і що на нього очікуватиме, коли він завершить свою місію й перейде у статус ветерана.

Так само гарячі обговорення виникли довкола теми початку роботи електронних сервісів для ветеранів та сфери захисту прав і державної підтримки спільноти у форматі пільг із розмитнення авто, проїзду в громадському транспорті, здобуття освіти тощо.

Ще одне з ключових питань, над якими протягом року працювало Міністерство, – забезпечення житлом Захисників та членів їхніх родин.

«За три роки існування Мінветеранів накопичилася черга у 4 тисячі осіб з категорій, якими опікується Мінветеранів. Якби ми йшли такими темпами, як у попередні роки, то й за 10 років не забезпечили би житлом тих, хто його потребує. Тому ми розпочали перемовини з Міністерством фінансів, Офісом Президента, Прем’єр-міністром, профільним комітетом Верховної Ради України. Ця робота призвела до того, що бюджет Міністерства на 2022 рік значно збільшено, і 5,5 млрд гривень у ньому закладено на забезпечення житлом майже всієї черги за постановами Мінветеранів. Також у цьому році були прийняті зміни до державного бюджету, завдяки яким 282 млн. гривень виділено на житло – 170 сімей захисників отримають власне житло вже до кінця цього року. Зараз субвенції отримують обласні і місцеві органи влади» – зазначила Юлія Лапутіна.

Заступник Міністра з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Мінветеранів Володимир Левчук поінформував про створення Єдиного державного реєстру ветеранів війни та хід виконання цифрових проєктів для ветеранів. Зокрема, створення Бази знань та Електронного профілю ветерана, проєктів G2VEI і MARTA.

Нагадуємо, що у Бучанському районі діє Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення. Цей центр був створений  у 2009 році для надання соціально-психологічної допомоги воїнам-інтернаціоналістам та громадянам, які постраждали внаслідок надзвичайних ситуацій та/або зазнали впливу життєво небезпечних чи психотравмуючих подій, потрапили в кризову життєву ситуацію, що вимагає екстреного психологічного втручання, а з 2014 року і учасникам військових АТО/ООС та їх сім´ям, членам сімей загиблих, померлих (тих, що пропали безвісти) учасників АТО/ООС, внутрішньопереміщеним особам з тимчасово окупованих територій та районів проведення АТО/ООС.

Контакти Бородянського центру соціально-психологічної реабілітації населення:

вул. Центральна, буд. 228, смт. Бородянка,

Бучанський район, Київська область, 07800

Тел.: (04577) 52 002

(063) 244-76-60 - Психологічна допомога
(093) 624-87-25 - Психологічна допомога на виїзді
(068)534-16-64 - Юридична допомога

e-mail: borodyanka-cspr@ukr.net

Джерело: Міністерство у справах ветеранів України, Інформаційне агентство Міністерства оборони України "АрміяІнформ"