Формування тероборони, руху опору та підготовка населення

Дата: 04.01.2022 08:15

1 січня в Україні введено в дію Закон "Про основи національного спротиву",  який ініціював Президент України Володимир Зеленський.

Власне, сам Закон Верховна Рада України ухвалила ще 16 липня 2021 року. Народні обранці ухвалили в другому читанні та в цілому, а 29 липня того ж року його підписав Президент.

Законом визначено правові та організаційні засади національного спротиву, основи його підготовки та ведення, завдання і повноваження сил безпеки та сил оборони з питань національного спротиву.

За словами одного зі співавторів Закону Дениса Поданчука, національний спротив як явище включає сукупність дій держави, реалізацію профільних державних програм з тим, щоб громадяни були мотивовані чинити спротив ворогу, якщо виникне така необхідність.

Складовими національного спротиву є: територіальна оборона, рух опору та підготовка населення.

Завдяки дії норм Закону з 1 січня розпочинається:

– формування в Україні національного спротиву;

– сприяння максимально широкому залученню населення до дій, спрямованих на забезпечення суверенітету і територіальної цілісності держави;

– визначення завдань територіальної оборони, руху опору і підготовки громадян України до національного спротиву;

– встановлення порядку організації, підготовки та ведення територіальної оборони і руху опору;

– унормування повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування з питань національного спротиву;

– визначення засад фінансування і матеріального забезпечення національного спротиву та забезпечення соціального захисту військовослужбовців і добровольців Сил територіальної оборони Збройних Сил України та осіб, які виконують завдання руху опору.

Джерело: АрміяInform