УКРАЇНСЬКИЙ СУПУТНИК «СІЧ-2-30» УСПІШНО ВИВЕДЕНО НА ОРБІТУ
13 січня 2022 року, о 17:26 за київським часом, ракета-носій Falcon 9 стартувала з українським супутником дистанційного зондування Землі «Січ-2-30» на борту. Успішний пуск відбувся зі стартового комплексу SLC-40 на мисі Канаверал (США).
Космічний апарат відокремився від розгінного блоку через 1 годину 23 хвилини 06 секунд після старту РН.
Засобами Національного центру управління та випробувань космічних засобів, розташованого поблизу м. Дунаївці, після двох сеансів зв’язку, під час третього витка установлено стійкий зв’язок з космічним апаратом. Всі бортові системи супутника працюють у штатному режимі, сонячні батареї розкриті.
Супутник «Січ-2-30» спроєктований, зібраний і протестований у Дніпрі на ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля» у кооперації з українськими підприємствами ХАРТРОН-АРКОС ЛТД (м. Харків), ТОВ «НВП «ХАРТРОН-ЮКОМ» (м. Запоріжжя), ДП «ЗАО НДІРВ» (м. Харків), КБ «Арсенал» (м. Київ), ДНДП «КОНЕКС» (м. Львів), ЛЦ ІКД (м. Львів) та ДП ВО «Київприлад» (м. Київ).
Запуск українського супутника «Січ-2-30» – частина космічної програми, її перший крок. До 2025 року Україна планує розгорнути на орбіті угруповання українських супутників - ще 6 апаратів високої просторової розрізненості (1 метр) та одного - надвисокої (0,5 метри). Загалом супутників буде 8.
Якщо «Січ-2-30» супутник орієнтований на виконання цивільних задач та задачі цифровізації економіки, контроль надзвичайних ситуацій природного та техногенного характеру, то на другому етапі Україна буде розширювати сферу застосування космічних апаратів і на сферу безпеки та оборони, зокрема – на допомогу Збройним силам України.
Проєкт Космічної програми до 2025 року уже затверджений Кабінетом Міністрів України та профільним комітетом Верховної Ради.
Відео пуску: https://www.youtube.com/watch?v=mFBeuSAvhUQ