Лікарі застерігають, кому категорично не можна занурюватись в ополонку

Дата: 18.01.2022 10:31

19 січня українці відзначатимуть свято Хрещення Христового. За традицією в цей день люди купаються в крижаній воді в спеціально відведених місцях. Проте не всім варто пірнати у крижану воду.

Лікарі рекомендують пірнати взимку лише тим, хто систематично загартовується.

Варто купатися у спеціальних ополонках біля берега, бажано поблизу рятувальних станцій. Приходьте на ополонку з провідником.

Перед роздяганням і одяганням постеліть ковдру або газету собі під ноги. Роздягатися слід поступово, знизу вгору. Обов’язково перед купанням варто зробити активні фізичні вправи: нахили тулуба, присідання, стрибки тощо.

Заходити у воду слід поступово у середньому темпі. Потрібно вмити обличчя водою – це підготує організм до повного занурення.

Купання треба проводити швидко. А залишатися у воді варто не довше 3-5 секунд, людям, які практикують загартування водою роками, – не довше 1,5-2 хв., , і, впродовж цього часу, потрібно рухатись.

Окрім того, не рекомендується занурюватися у холодну воду тим, хто має проблеми з артеріальним тиском та серцем, адже холодна вода може призвести до спазму судин та інших неприємностей.

Перед, під час та після купання потрібно уникати алкоголю – він розширює периферичні судини, що може призвести до збільшення тепловіддачі.

У холодній воді не варто перебувати більше за одну хвилину

Кому категорично не можна купатися на Водохреще:

Людям із захворюваннями носоглотки, придаткових пазух
При захворюваннях серцево-судинної системи
При хворобах центральної нервової системи та після важких травм черепа
При захворюваннях периферичної нервової системи
При цукровому діабеті та тиреотоксикозі
При глаукомі та кон'юнктивітах
Людям з хворобами органів дихання
При захворюваннях сечостатевої системи
При захворюваннях шлунково-кишкового тракту
При шкірних і венеричних захворюваннях
При наявності великих післяопікових рубців.

Бучанська районна державна адміністрація закликає бути обережним на воді та дотримуватися усіх рекомендацій лікарів та служб порятунку.