20 січня презентують результати всеукраїнського дослідження щодо розвитку освіти в громадах
Після місцевих виборів у 2020 році процес об'єднання територіальних громад в Україні завершився. Відтоді 1439 громад отримали більше повноважень, зокрема вони відповідають за розвиток освіти на місцях.
Наскільки сьогодні є доступною освіта в громадах і чи задоволені її якістю управлінці, вчителі, учні та батьки – про це розкажуть під час презентації результатів першого етапу Всеукраїнського соціологічного дослідження «Децентралізація управління освітою в Україні». Пресконференція відбудеться 20 січня 2022 року в Українському кризовому медіа-центрі.
Результати дослідження презентують:
- Володимир Паніотто, генеральний директор Київського міжнародного інституту соціології;
- Наталія Харченко, виконавчий директор Київського міжнародного інституту соціології;
- Наталія Протасова, директорка швейцарсько-українського проєкту DECIDE, голова ГО «ДОККУ».
- Валентина Полторак, менеджерка швейцарсько-українського проєкту DECIDE, заступниця голови ГО «ДОККУ».
Перший рік реформи поставив перед урядом, громадами та суспільством багато запитань. Під час пресконференції експерти обговорять:
- як планувати розвиток освіти стратегічно;
- як взаємодіяти з органами держвлади, будувати ефективну комунікацію з освітянами і громадянами;
- чи достатнім є фінансування розвитку освіти;
- як розвивати кадровий потенціал;
- як оптимізувати і цифровізувати управління освітою.
Автори дослідження розкажуть також про звітність в системі освіти – скільки керівники в середньому витрачають на це часу, хто користується освітньою статистикою і про готовність управлінців перейти на е-документообіг.
Окрім того, під час пресконференції обговорять управління, стратпланування розвитку освіти, комунікацію та гендерні упередження в сфері освіти.
Планується, що після презентації результатів дослідження відбудеться панельна дискусія «Стратегічний розвиток освіти в територіальних громадах України». У ній візьмуть участь народні депутати, представники міністерств, Посольства Швейцарії в Україні і територіальних громад.
Спікери заходу:
- Ніколь Рудер, директорка Швейцарського бюро співробітництва Посольства Швейцарії в Україні;
- Сергій Бабак, голова Комітету з питань освіти та науки Верховної Ради України;
- Віра Рогова, заступник Міністра освіти і науки України;
- В’ячеслав Негода, заступник Міністра розвитку громад та територій України;
- Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування;
- Олександр Корінний, голова Всеукраїнської Асоціації ОТГ, голова Новоукраїнської територіальної громади.
Початок: 20 січня 2022 року, 14:00
Локація: Український кризовий медіа-центр (м. Київ, вул. Хрещатик, 2)
Онлайн-трансляція заходу буде доступна на Facebook-сторінці проєкту DECIDE, порталу «Децентралізація» та YouTube-каналі Ukraine Crisis Media Center.
За додатковою інформацією звертайтеся до Євгенії Задорожної, 067 395 4040.
Довідково
Всеукраїнське соціологічне дослідження «Децентралізація управління освітою в Україні» провів Київський міжнародний інститут соціології на замовлення Швейцарсько-українського проекту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти». Перший етап дослідження тривав з листопада 2020 року до вересня 2021 року.
Географія дослідження охопила всі області України (окрім тимчасово окупованих територій України), з акцентом на 4 пілотних областях проєкту DECIDE – Івано-Франківській, Луганській, Одеській, Полтавській.