Бучанський район: рятувальники не втомлюються застерігати рибалок про небезпеку на льоду

Дата: 26.01.2022 15:11

26 січня працівники Бучанського районного управління провели профілактичний рейд по місцях підлідного рибальства.

Під час рейду рятувальники застерегли рибалок та місцевих жителів від необдуманих вчинків та нагадали правила безпечної поведінки на льоду, розповіли рибалкам правила порятунку людини, яка провалилася під кригу та порядок дій потопаючого.

Кожний рибалка отримав інформаційні листівки й пам`ятки в яких викладені правила безпеки під час зимової риболовлі.

Служба порятунку Бучанського району нагадує, що зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження, а саме:

• не пробивайте багато лунок в одному місці (одна біля одної);
  • на одному місці не збирайтеся великими групами;
  • не пробивайте лунки на переправах;
  • не ловіть рибу занадто далеко від берега та поблизу вимоїн;
  • завжди майте під рукою міцну мотузку 15-20 м із петлею на одному кінці та вантажем вагою 400-500 г на іншому;
  • перші кроки треба робити не відриваючи ноги від льоду, при переході по льоду необхідно йти один за одним на відстані 5-6 метрів та бути готовим надати необхідну допомогу людині, яка йде попереду;
  • слід особливо обережно спускатися з берега, тому що лід може не щільно з’єднуватися із сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря;
  • категорично забороняється вживати до та під час відпочинку на льоду алкогольні напої чи інші наркотичні або психотропні речовини.

На вигляд мирна стихія може спричинити непоправне лихо. Бережіть себе!