Зустріч з трудовим колективом Інституту картоплярства НААН України
В Немішаївській громаді Бучанського району працює єдиний в Україні Інститут картоплярства Національної академії аграрних наук України, результатом практичної роботи якого є створення більше 120 сортів картоплі різних груп стиглості і господарського призначення, 47 з них занесено до Державного реєстру і рекомендовано для поширення в Україні.
З метою обговорення досвіду та перспектив розвитку галузі картоплярства Голова Бучанської районної державної адміністрації Микола Ляшенко 2 лютого здійснив робочий візит до Інституту та провів ознайомчу зустріч з трудовим колективом. Під час зустрічі обговорили актуальні питання роботи та проблеми Інституту картоплярства НААН, плани та перспективи.
Слід зазначити, що під Інститутом картоплярства НААНУ варто розуміти не тільки корпус чи то будівлю, а й відділи біотехнологій, селекції та генетичних ресурсів, відтворення та оцінки якості насіннєвої картоплі, насінництва і діагностики, акредитовані лабораторії, опорні пункти, дослідні станції, на яких вирощують нові сорти та гібриди картоплі. Основне спрямування досліджень – селекція, насінництво, біотехнологія, імунологія, технологія виробництва, зберігання та переробки картоплі.
Крім того, Інститут є утримувачем генетичного банку картоплі України, який нараховує понад 3 тисяч зразків.
"Майбутнє галузі – за професійними спеціалізованими виробниками, насамперед, за середніми та великими фермерськими господарствами у тісній взаємодії з науковцями і використанням їх напрацювань у вирощуванні картопляних культур", - підкреслив Микола Ляшенко.
За результатами зустрічі вирішили організувати під егідою Бучанської районної державної адміністрації круглий стіл з питань перспектив розвитку вирощування картоплі у нашому регіоні за участю науковців Інституту картоплярства НААНУ, фермерських господарств та інших зацікавлених відомств та організацій.
Хочеться відмітити, що колектив інституту не тільки представив і презентував свою наукову діяльність, а й проявив свою громадянську активність. Довго і ґрунтовно обговорили проблемні питання в медичній сфері, права учасників бойових дій на отримання земельної ділянки під будівництво, питання збереження лісових насаджень, які примикають до громади тощо. В ході дискусії Голова Бучанської районної державної адміністрації Микола Ляшенко надав вичерпні відповіді на питання, які гостро турбують жителів громади, і взяв під особистий контроль їх виконання.