НА КИЇВЩИНІ ЗАРЕЄСТРОВАНИЙ ВИПАДОК АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ СЕРЕД ДИКИХ КАБАНІВ

Дата: 08.02.2022 15:57

Вишневий відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області повідомляє, що із патологічного матеріалу двох трупів диких кабанів, які були виявлені в угіддях Обухівського районного мисливського господарства – обхід № 1 (урочище «Лан» між с. Перше Травня та с. Шевченкове та між с. Березове та с. Копачів) Обухівського району Київської області, при молекулярно-генетичних дослідженнях виділено ДНК вірусу АЧС.

02.02.2022 року рішенням Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Обухівській районній державній адміністрації територію обходу № 1 Обухівського районного мисливського господарства Київського обласного мисливсько-рибальського виробничого об’єднання Київської обласної ради УТМР оголошено епізоотичним вогнищем та запроваджено карантин. Також затверджено план заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми свиней.

До зони захисту віднесено територію Обухівського районного мисливського господарства, населені пункти Обухівського району Обухівської міської територіальної громади (с. Перше Травня, с. Шевченкове, с. Застугна, с. Копачів) та Козинської селищної територіальної громади (с. Березове, с. Старі Безрадичі) з прилеглими до них територіями.

До зони нагляду увійшли мисливські господарства ТОВ «Трипільський мисливець», МРК «Васильківщина» та МГ «Київське», свиногосподарства ТОВ «Краснослобідський відгодівельний комплекс», ТОВ «Весела свинка», ТОВ «Світанок Плюс», а також населені пункти Обухівського та Фастівського районів:

- Васильківська міська територіальна громада (частина м. Васильків (територія обмежена вул. Володимирівська, вул. Донбасівська, вул. Тракторна), с. Велика Вільшанка, с. Яцьки, с. Тростинка, с. Барахти, с. Погреби, с. Заріччя, с. Велика Бугаївка;

- Обухівська міська територіальна громада (с. Мала Вільшанка, с. Долина, с. Гусачівка, с. Григорівка, с. Матяшівка, с. Ленди, с. Красна Слобідка, с. Степок, с. Германівка, с. Деремезна, с. Нещерів, с. Таценки, м. Обухів,  с. Красне Перше, с. Дерев’яна, с. Козіївка);

- Феодосіївська сільська територіальна громада (с. Гвоздів, с. Рославичі);

- Козинська селищна територіальна громада (с. Паращина, с. Великі Дмитровичі, с. Малі Дмитровичі, с. Підгірці, с. Романків, с. Креничі, с. Нові Безрадичі, с. Тарасівка, смт Козин);

- Українська міська територіальна громада (с. Плюти, м. Українка);

- Глевахівська селищна територіальна громада (с. Дерев’янки, с. Залізне).

Наразі фахівцями ветеринарної медицини Держпродспоживслужби вживаються всі заходи, що передбачені діючою Інструкцією з профілактики та боротьби з африканською чумою свиней.

З метою запобігання занесення вірусу АЧС в господарства всіх форм власності Вишневий відділ Головного управління Держпродспоживслужби в Київській області рекомендує:

1. Утримувати свиней в закритих, надійно ізольованих приміщеннях.
  2. Не допускати вигулу свиней та їх контакт з іншими тваринами, чи сторонніми людьми.
  3. Проводити щоденний клінічний огляд тварин з метою виявлення можливого захворювання.
  4. Обслуговування тварин проводити лише у окремому змінному одязі, при цьому використовувати засоби догляду, інвентар закріплений за кожним приміщенням.
  5. Постійно вести боротьбу з гризунами.
  6. Не допускати відвідування господарств, тваринницьких приміщень сторонніми особами.
  7. Не купувати тварин у невстановлених для цього місцях, без супровідних ветеринарних документів, що підтверджують їх здоров¢я та епізоотичне благополуччя територій їх походження.
  8. Забій тварин проводити лише після передзабійного клінічного огляду спеціалістом державної служби ветеринарної медицини.
  9. Реалізовувати продукти забою лише після проведення ветеринарно – санітарної експертизи.
  10. Не купувати м¢ясні продукти в невстановлених для цього місцях, та на стихійних ринках.
  11. При виявленні ознак захворювання або при виникненні підозри на захворювання, та/або при загибелі свиней негайно повідомляти спеціаліста найближчої державної установи ветеринарної медицини.
  12. Забезпечувати доступ представників державної служби ветеринарної медицини до тварин для проведення клінічного огляду та проведення обов’язкових або необхідних ветеринарно – санітарних заходів.
  13. Трупи тварин, побічні продукти їх життєдіяльності, продукти забою та переробки непридатні для споживання людиною утилізувати згідно Закону України «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною».
  14. Не переробляти трупи свиней, та/або туші вимушено забитих свиней.
  15. Не використовувати харчові відходи для годівлі тварин.
  16. Не використовувати для напування тварин воду з річок, інших водойм з повільною течією, що протікають через лісові масиви, в яких є дикі кабани.
  17. Періодично проводити дезінфекцію приміщень, в яких утримуються свині.

У разі захворювання та загибелі свиней негайно повідомляти спеціалістів Києво-Святошинської районної державної лікарні ветеринарної медицини та місцеву владу, телефони за якими можливо повідомити про підозру, захворювання або загибель свиней: 050-385-78-63, 096-396-43-55; 098-268-19-93.