Чергова нарада з питань створення територіальної оборони Бучанського району

Дата: 10.02.2022 14:43

За участю керівного складу батальйону територіальної оборони Бучанського району, депутатів Бучанської районної ради і представників громадських організацій 9 лютого під головуванням Голови Бучанської районної державної адміністрації Миколи Ляшенка відбулася чергова нарада з питань створення територіальної оборони Бучанського району.

На нараді піднімалися наступні питання:

• розміщення пункту постійної дислокації підрозділу територіальної оборони району;
  • механізм перерахування та витрачення коштів на облаштування та ремонт зазначеного пункту;
  • створення Координаційної ради при Бучанській райдержадміністрації щодо сприяння територіальній обороні Бучанського району та визначення її складу;
  • розробка алгоритму дій відповідних посадових осіб та населення Бучанського району у випадках загрози або виникнення надзвичайних ситуацій.

Микола Ляшенков черговий раз наголосив, що сили територіальної оборони Збройних Сил України – це окремий рід сил Збройних Сил України, на який покладається організація, підготовка та виконання завдань територіальної оборони.

Відтепер це – рід військ, частина Збройних сил України, підрозділами якого має бути охоплена уся територія нашої держави. Кожен район повинен мати свій батальйон територіальної оборони.

Безпосереднє керівництво територіальною обороною здійснюється Головнокомандувачем ЗСУ через Командувача Сил територіальної оборони.

Адміністрація виступає як координатор. Це той орган, котрий має об’єднати зусилля усіх інстанцій, служб, що забезпечують обороноздатність окремо взятої території. Сили територіальної оборони у особливий період покликані сприяти надійному, безперебійному функціонуванню областей, районів. Також вони повинні допомогти підрозділам, які дислокуються у нашому гарнізоні, розгорнутися до бойової готовності. Це означає взяти під охорону шляхи , об’єкти дорожньої інфраструктури, мости, адмінбудівлі – все те, чим не можуть займатися бойові частини, бо вони будуть мобілізовані і скеровані в зону проведення воєнних дій.