Людина не товар! Питання протидії торгівлі людьми

Дата: 18.02.2022 13:36
Кількість переглядів: 190

Торгівля людьми залишається гострою та реальною проблемою для багатьох країн світу, у тому числі й для України. Сучасні форми експлуатації людини та нові виклики, з якими зіштовхнулася світова спільнота, створюють загрозу потрапляння у ситуацію торгівлі людьми для практично всіх соціальних груп населення. Довготривалий збройний конфлікт, який триває на території нашої держави, поширеність шахрайських схем, вербування, пандемія, фінансова скрута економічна нестабільність, підвищення мобільності населення, у тому числі з метою трудової міграції, зростання рівня безробіття, збільшення доступу населення до інформаційних мереж - усе це є робить громадян України вразливими та призводять до того, що більша кількість людей стає жертвами торгівлі людьми.

Фото без опису

З метою вивчення нових заходів щодо протидії торгівлі людьми головний спеціаліст відділу з прав захисту дітей, сімї та профілактичної роботи служби у справах дітей та сімї Бучанської райдержадміністрації Наталія Барбулова взяла участь у спеціальному тренінгу в рамках проєкту «Підтримка зусиль уряду України у відповідь на вплив пандемії COVІD - 19 на ситуацію із внутрішньою торгівлею людьми» за фінансової підтримки Державного департаменту США, який був організований Національною соціальною сервісною службою України спільно з Представництвом в Україні Міжнародної організації з міграції.

Для того, щоб уникнути негативних наслідків у майбутньому та не потрапити в рабство, слід дотримуватися наступних порад.

1. Ніколи нікому у жодному разі, окрім офіційних службовців, не віддавайте свої ідентифікаційні документи ! Завжди отримуйте та сплачуйте за свій закордонний паспорт, візи та проїзні документи самі. Це врятує Вас від боргової кабали та стане на перешкоді торгівцям людьми використати Ваші документи для вчинення інших злочинів.

2. Обов'язково візьміть із собою копію внутрішнього та закордонного паспортів. В разі необхідності ці копії можуть спростити процедуру отримання документів на повернення в Україну.

3. Ви можете отримати додаткову інформацію, зателефонувавши до громадських організацій, що протидіють торгівлі людьми в Україні.

4. Переговори про працевлаштування за кордоном, навчання, туристичні подорожі чи шлюб не ведіть наодинці з агентом. Запросіть взяти участь у переговорах свою довірену особу, члена сім'ї чи близьку людину. Перевірте, чи має агент або фірма ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Таку інформацію можна перевірити в Державному центрі зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України за телефоном 8-044-289-50-97 щоденно після 17:00.

5. З метою працевлаштування за кордоном необхідно укласти трудовий договір зрозумілою для вас мовою. Такий договір оформляють у двох примірниках, один з яких залишається у Вас.

6. Якщо Ви їдете за кордон законно працювати, необхідно отримати робочу візу. Туристична або гостьова віза не дає права на роботу. Ви можете стикнутися з нелегальним становищем, експлуатацією та принизливою депортацією із країни.

7. Термін законного перебування на території іноземної держави вказаний у візі. Не користуйтесь послугами незнайомців, які пропонують послуги щодо подовження цього терміну.

8. Залиште своїм родичам та друзям декілька копій наступних документів: внутрішнього паспорту України, закордонного паспорту, візи, контракту, свідоцтва про народження, проїзних документів та фотографії. До того ж, повідомте їм телефонні номери свого роботодавця, своїх друзів за кордоном, консульства (посольства) України та місця потенційного проживання.

9. Якщо за кордоном Ви потрапили у важку ситуацію, зверніться по допомогу до посольства або консульства України в країні перебування або зателефонуйте до Міністерства закордонних справ України.

Отже, для того, щоб уникнути такого негативного явища як торгівля  людьми потрібно бути досить обачними у виборі кола свого спілкування, роботодавців та знати як захиститися у випадках потрапляння у неприємну ситуацію.

Корисні контакти

  1. Телефон національної гарячої лінії — 0 800 505 501 або 527
  2. Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0-800-505-501 (зі стаціонарних) з мобільних 527 безкоштовно
  3. Гаряча лінія МЗС України для громадян України, які опинились у надзвичайних ситуаціях за кордоном: (044) 238-16-57
  4. Якщо Ви постраждали від торгівлі людьми за кордоном або в межах України, зателефонуйте за телефоном Департаменту боротьби зі злочинами, що пов’язані з торгівлею людьми Національної поліції України: (044 374-37-85) пн-сб. з 9.00-18.00.
  5. У екстрених випадках та стосовно розшуку осіб, зниклих за кордоном, можна звертатися на гарячу лінія Укрбюро Інтерполу: 044-256-12-53 (цілодобово)
  6. Управління соціального захисту населення Бучанської районної державної адміністрації 066 578 34 13,  (04578) 60 940

« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень