Як вступити до лав тероборони Бучанського району: умови та список документів

Дата: 22.02.2022 10:48

Територіальну оборону, відповідно до Закону України «Про оборону України», на всій території України організовує Генеральний штаб Збройних Сил України, а на території областей – обласні державні адміністрації (в межах своїх повноважень).

Основні завдання і заходи щодо підготовки та ведення територіальної оборони України визначені у Законі України “Про основи національного спротиву”, який прийнятий 16 липня 2021 року за №1702-ІХ, та введений в дію з 1 січня 2022 року.

Вступ до лав сил тероборони є виключно добровільним, особливих вимог до учасників немає, вимоги за віком – від 18 до 60 років.

Основу добровольчих формувань територіальних громад складатимуть громадяни України, які пройшли службу у:

• Збройних силах України;
  • інших військових формуваннях;
  • правоохоронних органах.

Інші українці також можуть вступити до тероборони після складання ними присяги добровольця територіальної оборони.

До лав територіальної оборони не приймають:

• раніше засуджених до позбавлення волі за скоєння тяжкого чи особливо тяжкого злочину (крім реабілітованих);
  • тих, хто має дві і більше судимостей за скоєння умисних злочинів.

Щоб вступити до Сил тероборони потрібно:

• Звернутися до найближчого територіального центру комплектування та соціальної підтримки з військово-обліковим документом;
  • пройти співбесіду з інструктором та представником підрозділу територіальної оборони;
  • пройти військово-лікувальну комісію та зібрати документи.

Після формування особової справи кандидата у територіальному центрі комплектування, вона спрямовується командиру підрозділу територіальної оборони. Він ухвалює рішення про укладання контракту з кандидатом.

Які документи треба подати для вступу до лав тероборони:

• заяву про бажання добровільно вступити на службу у територіальному резерві;
  • висновок військово-лікарської комісії;
  • копії всіх сторінок паспорта громадянина України;
  • копія довідки про надання ідентифікаційного номера;
  • копії свідоцтв про укладення шлюбу та народження дітей (за наявності);
  • характеристика з місця роботи;
  • копії документів про освіту;
  • кольорова фотографія розміром 9х12.

Перед укладанням контракту на службу у резерві тероборони кандидати мають пройти медичне обстеження. Претенденти віком від 40 років мають пройти військово-лікарську комісію, адже участь у резерві передбачає інтенсивну підготовку.

У разі бажання вступити до лав територіальної оборони Бучанського району та своєї громади, звертайтеся за телефонами:

093 439 91 39

096 768 67 19

Зателефонувавши за цим номерами можна дізнатися:

• як вступити на військову службу за контрактом до підрозділів територіальної оборони Бучанського району;
  • як вступити на військову службу за контрактом у резерві до підрозділів територіальної оборони Бучанського району;
  • порядок проходження служби та соціальні гарантії військовослужбовцям підрозділів територіальної оборони Бучанського району.