Станьте донорами крові для наших захисників

Дата: 24.02.2022 19:06

Сьогодні в закладах охорони здоров’я є необхідні запаси донорської крові та її компонентів. Проте, зважаючи на ситуацію, у країні потрібно активізувати їх поповнення. І розраховувати в цьому, в першу чергу, ми можемо саме на вас – небайдужих свідомих, в першу чергу, мешканців Ірпінської та Бородянської громад.

Стати донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених Міністерством охорони здоров’я України.

Для дачі крові необхідно звернутися до визначеного пункту,  мати при собі паспорт, або інший документ, який посвідчує особу, а також дуже бажано до цього правильно підготуватися.

Згідно з порадами фахівців, перед дачею крові або її компонентів донор повинен дотримуватись певних правил:

• за 72 години не слід приймати ліки, які розріджують кров (аспірин, аналгін);
  • за 48 годин не можна вживати алкогольні напої;
  • за 2 години до донації утриматись від паління;
  • перед донацієї потрібно приймати легку їжу (утриматись від вживання смаженого, гострого, солоного, копченого, виключити з раціону банани, яйця, молочні продукти та масло).

Щодо необхідних обстежень – на ВІЛ,  гепатит С, гепатит В, сифіліс, визначення групи крові та резус–фактору – це все зроблять безкоштовно.

Здавати кров, хто має бажання та можливість можна за наступними адресами:

«Бородянська центральна районна лікарня»

смт.Бородянка, вул. Семашко, 3,

“Ірпінська центральна міська лікарня”

м. Ірпінь, вул. Садова, 38.

У місті Києві здача крові відбувається в Київському міському центрі крові за адресами:

• вул. Максима Берлинського, 12 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові та компонентів крові: плазма, тромбоцити (правобережна частина міста);
  • вул. Миколи Пимоненка, 8 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові (правобережна частина міста);
  • вул. Петра Запорожця, 26 (з 8.00 – 16.00) – заготівля донорської крові (лівобережна частина міста).

Кров можна здати без попереднього запису.