Звернення президента України Володимира Зеленського:
Провів переговори з прем?єр-міністром Канади Джастіном Трюдо. Домовились про розширення економічної і оборонної співпраці. Маємо важливе рішення Канади — скасувати усі бар?єри в торгівлі терміном на рік.
У присутності пана прем?єр-міністра Трюдо нагородив сьогодні наших саперів. Зокрема, сапера — Патрона. Собаку, який допомагає очищенню нашої землі від слідів окупантів.
Україна вперше стала учасницею зустрічі лідерів держав "Групи семи". Найбільших світових демократій. Закликав посилити санкційний тиск на росію і створити такі умови для України, щоб війна якнайшвидше закінчилась звільненням нашої землі і наших людей. Зокрема, це ембарго на російську нафту, нафтові суміші та нафтопродукти.
Погодили разом спільну заяву "Групи семи" щодо війни, створених росією глобальних загроз і нашої поваги до спільної історичної спадщини, наших спільних цінностей і значення свободи.
Вдячний першій леді Сполучених Штатів Джилл Байден за візит в Україну, в Ужгород саме сьогодні. З міркувань безпеки про цей візит і зустріч не повідомляли завчасно, не запрошували журналістів. Пані Байден отримала максимум інформації про те, чого потребують українці й українки зараз.
Провів переговори у Києві з прем?єр-міністром Хорватії Андреєм Пленковичем. Я вдячний Хорватії за усе, що ми вже отримали. І сподіваюсь, що надалі співпраця тільки зростатиме.
Також прийняв у Києві президента норвезького Стортингу (однопалатний парламент Норвегії). Розмова була дуже емоційною. Такою, що відчуваєш: вони переживають за нас і нашу долю, як за себе.
Говорив і з президенткою німецького Бундестагу. Про подальше оборонне сприяння Німеччини нашій боротьбі проти тиранії. Про те, як німецьке лідерство в Євросоюзі може допомогти.
До України сьогодні завітав і Боно – лідер гурту U2. Вдячний йому за підтримку наших людей і привернення ще більшої уваги до необхідності допомагати нашому народу.
Сьогоднішній день в Україні показав, що ми вже — повноправна частина вільного світу і об?єднаної Європи. Це — очевидний контраст на фоні московської самостності у злі і ненависті, яку усі побачать завтра.
Внаслідок російського авіаудару по Білогорівці Луганської області убито близько 60-ти людей. Мирних мешканців, які просто ховалися в школі від обстрілів. Черговий злочин окупантів, за який вони неминуче понесуть відповідальність.
Черговий ракетний удар по Одеській області, знову попадання по житловому будинку. Знову обстріли в Сумській області. Жорстокі обстріли на Донбасі та на Харківщині. росія забула все, що було важливим для переможців у Другій світовій війні. Але —Україна і увесь вільний світ нагадають.