Олена Зеленська обговорила з Королевою Матильдою Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки постраждалих від війни в Україні

Дата: 01.06.2022 15:51
Кількість переглядів: 177

Дружина Президента України Олена Зеленська провела розмову по відеозв'язку з Її Королівською Величністю Королевою бельгійців Матильдою, під час якої було обговорено Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, яку розробляють з ініціативи першої леді. Програма має на меті допомогти українцям подолати надзвичайний стрес і наслідки травматичних подій війни.

Олена Зеленська обговорила з Королевою Матильдою Національну програму психічного здоров’я та психосоціальної підтримки постраждалих від війни в Україні

Її Королівська Величність є професійним психологом та опікується питаннями психічного здоров’я на світовому рівні як адвокат цілей сталого розвитку ООН.

Олена Зеленська запропонувала Королеві Матильді приєднатися до розробки програми, оскільки Бельгія успішно реформувала систему охорони психічного здоров'я дорослих, впровадила нову політику в галузі психічного здоров'я дітей та підлітків. Тож такий досвід був би надзвичайно корисним для України.

«Мене особливо непокоять у цьому плані діти. Вони бачать занадто багато. Маємо приклад 18-річного хлопця, який став свідком загибелі мами і взяв під опіку чотирьох молодших братів і сестер. Він не може говорити про те, що сталося, без сліз. І це непоодинокий випадок, діти травмовані смертями близьких, жорстокістю військових, втратою дому. Маємо врятувати їхню психіку в умовах війни», – сказала перша леді.

Її Величність запевнила: Україна цілком може розраховувати на солідарність та допомогу бельгійського народу. Зокрема, доктор Ганс Клюге, директор Європейського регіонального бюро ВООЗ, має величезний досвід роботи в гарячих точках, адже брав участь у місіях «Лікарів без кордонів» у Ліберії та Сомалі. Тож він, за словами Королеви Матильди, може передати Україні всі практики, які були успішно застосовані під час реформи бельгійської системи охорони психічного здоров'я.

Фото без опису

Програма має підсилити державний сектор через співпрацю з неурядовими організаціями. Вона передбачає навчання фахівців із психічного здоров’я, а також сімейних лікарів, освітян, соціальних працівників у громадах. Навчання охоплюватиме широке коло питань: від базових навичок комунікації та підтримки до спеціалізованих практик роботи з наслідками надзвичайних ситуацій.

«Хочемо, щоб усі вони змогли перейняти найкращий світовий досвід та найсучасніші практики. Часу в нас дуже мало, ми не можемо витрачати його на експерименти, тож розраховуємо на підтримку міжнародної спільноти, щоб якнайшвидше розробити та впровадити програму», – наголосила Олена Зеленська.

Дружина Президента також подякувала Її Величності Королеві та бельгійцям за підтримку, адже країна прийняла вже понад 80 тисяч українських вимушених переселенців.

https://www.president.gov.ua/news


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень