Діяльність робочих груп щодо формування Програми медичних гарантій-2023 розпочато

Дата: 10.08.2022 11:32

9 серпня прийнято участь онлайн в установчому засіданні експертних груп щодо Програми медичних гарантій-2023, за участю Голови Національної служби здоров’я України, Наталії Гусак та директора Департаменту стратегії універсального охоплення населення медичними послугами НСЗУ, д. мед. н. Світланою Дудник.

Залученість професійної та пацієнтської спільноти до формування Програми медичних гарантій - важлива складова роботи над ПМГ. Над експертною оцінкою специфікацій та умов закупівлі медичних послу працюватимуть майже 5 сотень експертів.

До робочих груп увійшли лікарі, медичні фахівці, керівники закладів охорони здоров’я, представники Міністерства охорони здоров’я України, Центру громадського здоров’я України, Національної академії медичних наук України, представники громадських та пацієнтських організацій. Експерти надаватимуть НСЗУ методичну, аналітичну, наукову та консультативно-дорадчу підтримку.

До робочої групи експертів з питань розробки проєктів специфікацій та умов закупівлі медичних послуг за програмою медичних гарантій за напрямом первинна медична допомога входить Леся ДЯЧЕНКО, заступник начальника управління-начальник відділу охорони здоров'я управління гуманітарної політики Бучанської районної державної (військової) адміністрації, кандидат медичних наук.

Клінічну експертизу пройде кожен із пакетів медичних послуг, за якими НСЗУ закуповуватиме медпослуги у надавачів.

Один із акцентів Програми медичних гарантій 2023 буде розвиток первинної медичної допомоги як одного з ключових. Сімейна медицина є однією з найефективніших стратегій системи охорони здоров'я для збереження здоров'я громадян та раціонального використання коштів.

Зокрема, планується новий пакет психологічної допомоги на рівні первинної ланки, оскільки українці зараз потребують такої підтримки.

Ще один акцент буде на розвитку медичної реабілітації, зокрема, відокремлення амбулаторної та стаціонарної реабілітації.