На позачерговому засіданні районної комісії з питань ТЕБ та НС розглянули питання щодо готовності фонду захисних споруд та найпростіших укриттів закладів освіти

Дата: 02.09.2022 17:01

02 вересня в.о. голови Бучанської районної державної (військової) адміністрації Максим Глушак провів позачергове засідання постійної комісії Бучанської районної державної адміністрації  Київської області з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Головним питанням порядку денного було питання результатів проведення обстежень закладів освіти щодо готовності фонду захисних споруд цивільного захисту закладів освіти та об'єктів, що можуть використовуватися як укриття для здобувачів освіти та працівників закладів освіти щодо їх готовності до використання за призначенням та визначеням форм організації освітнього процесу.

З даного питання доповів начальник відділу освіти управління гуманітарної політики адміністрації Володимир Фесенко, зауваживши, що діти мають навчатися у безпечному середовищі, тому з формами навчання, чи то дистанційна, очна, змішана, має бути визначено в ОТГ, відповідно до актів обстежень дошкільних закладів та загальноосвітніх закладів, через рішення місцевих комісій з питань ТЕБ та НС.

Також були обговорені питання:
- необхідності здійснення обстежень на придатність укриттів у закладах культури та медицини із залученням фахівців районного управління ГУ ДСНС та його підрозділів;
- активізації роботи з проведення уроків безпеки по сигналу "Тривога!" для працівників освіти;
-  діяльності приватних закладів дошкільної освіти в умовах воєнного стану;
- продовження до кінця 2022 року дії карантинних обмежень у зв'язку з COVID-19, та їхнього дотримання при перебуванні в укриттях (наявність захисник масок, антисептиків) тощо.

Відповідно до вище вказаного члени комісії вирішили:

- міським, селищним, сільським головам, начальнику Гостомельської селищної військової адміністрації, керівникам місцевих органів управління освітою району:

1) освітній процес у 2022/2023 навчальному році проводити з урахуванням безпекової ситуації за рішеннями місцевих комісій з питань ТЕБ та НС в очному, змішаному та дистанційному фрматах з дотриманням вимог щодо безпечності освітнього процесу та наявності облаштованих захисних
 споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів;

2) оперативно приймати рішення про зміну форми організації освітнього процесу при зміні безпекової ситуації на місцях, про що невідкладно інформувати районну ддержавну (військову) адміністрацію;

3) розробити алгоритм дій працівників, студентів, учнів та вихованців навчальних закладів під час отримання сигналу "Повітяна тривога!", маршрути руху до захисних споруд, порядок заповнення захисних споруд;

4) забезпечити виконання вимог законодавства щодо використання, утримання та реконструкції захисних споруд цивільного захисту та найпростіших укриттів у закладах освіти та тримати їх у постійній готовності до прийому за призначенням та інше.