Щодо залучення безробітних осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, до суспільно корисних робіт в установленому законом порядку
На виконання протоколу доручень начальника Київської обласної військової адміністрації Олексія Кулеби, а також за дорученням директора Київського обласного центру зайнятості Дениса Дармостука щодо залучення безробітних осіб, які перебувають на обліку в центрі зайнятості, до суспільно корисних робіт в установленому законом порядку, організовано та проведено робочу зустріч директора Києво-Святошинського районного центру зайнятості Андрія Іванова та заступника голови Бучанської районної державної адміністрації Київської області Костянтина Катаєва.
В ході зустрічі проведено інформаційно-розяснювальну роботу щодо організації суспільно корисних робіт, що спрямовані на відновлення функціонування інфраструктури громад та їх безпеки під час воєнного стану.
Домовлено про вжиття заходів, які сприятимуть організації даних робіт та залучення працездатних осіб до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
суспільно корисних робіт, що виконуються в умовах воєнного стану
- Ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності.
- Розбір завалів, розчищення залізничних колій та автомобільних доріг.
- Будівництво захисних споруд цивільного захисту, швидкоспоруджуваних захисних споруд цивільного захисту та створення найпростіших укриттів, протизсувних, протиповеневих, протиселевих, протилавинних, протиерозійних та інших інженерних споруд спеціального призначення.
- Ремонт і будівництво житлових приміщень.
- Роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття.
- Вантажно-розвантажувальні роботи, що виконуються на залізницях, у портах тощо.
- Сільськогосподарські роботи (весняно-польові роботи, збирання врожаю, сінокосіння).
- Надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам техногенного, природного та воєнного характеру.
- Організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій.
- Роботи із забезпечення сталого функціонування об’єктів підвищеної безпеки на випадок надзвичайних ситуацій.
- Роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку.
- Упорядкування, відновлення та благоустрій прибережних смуг, природних джерел та водоймищ, русел річок, укріплення дамб, мостових споруд.
- Заготівля дров для опалювального сезону.
- Ліквідація стихійних сміттєзвалищ та облаштування полігонів твердих побутових відходів.”.
Детальніше: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/716-2022-%D0%BF#Text
Джерело: Києво-Святошинський центр зайнятості