ДОВІДНИК БЕЗБАР’ЄРНОСТІ: ЯК ОТРИМАТИ ПЕНСІЮ, СУБСИДІЮ, СОЦІАЛЬНУ ДОПОМОГУ ПІСЛЯ ЗМІНИ МІСЦЯ ПРОЖИВАННЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Дата: 09.02.2023 16:29
Кількість переглядів: 117

Зміна місця проживання під час воєнного стану не є завадою для отримання пенсії, субсидії чи соціальної допомоги. Перший крок, який потрібно зробити:

– зателефонувати до контакт-центру «Укрпошти» за номером 0-800-300-545 та обрати розділ «Пенсії, соціальні виплати та субсидії»
– або зателефонувати до сервісного центру Пенсійного фонду у вашому регіоні (список номерів).

У розмові з оператором ви маєте повідомити про необхідність отримати пенсію, грошову допомогу за новою адресою та надати таку інформацію:

– прізвище, ім’я та по батькові одержувача
– адресу отримання виплат до березня 2022 року
– паспортні дані – серію та номер паспорта
– номер телефону одержувача виплат
– спосіб отримання виплати – на поштове відділення або за домашньою адресою
– нову адресу доставки: індекс відділення «Укрпошти» або адресу тимчасового проживання
– якщо ви отримуєте виплати поштовим переказом, повідомте оператору додатково код переказу, отриманий в смс-повідомленні.

Водночас в окремих містах та районах України через активні бойові дії виплата допомог, пільг та субсидій здійснюється з певними особливостями. Зокрема, вона відбувається з центрального рівня – Міністерство соціальної політики перераховує кошти «Ощадбанку», який забезпечує перерахування виплат:

– тим, хто одержував виплати через банки, – на їхні банківські рахунки. Тобто, якщо ви отримуєте субсидію, пільги або грошові допомоги на картку, вам не треба нікуди звертатись і нічого додаткового робити. Ви отримаєте все на ту саму картку
– громадянам, які одержували виплати через «Укрпошту», буде здійснено грошовий переказ, який можна отримати у найближчому відділенні «Ощадбанку» (потрібно мати з собою паспорт та податковий номер).

Додатково з питань соціальних виплат, пенсій можна звернутися на урядову гарячу лінію за номером 1545 (працює цілодобово, дзвінки безкоштовні).

Більше чітких інструкцій та порад спеціалістів про те, як діяти в умовах воєнного часу, щоб допомогти найуразливішим верствам населення: сім’ям із дітьми, людям старшого віку та людям з інвалідністю, у Довіднику безбар’єрності. 
Довідково
«Довідник безбар’єрності» — це гід із коректного спілкування. Він створений за ініціативи першої леді Олени Зеленської у співпраці з громадськими організаціями, правозахисниками, психологами, батьками, які виховують дітей з інвалідністю, українськими та міжнародними експертами.

https://koda.gov.ua/dovidnyk-bezbaryernosti-yak-otrymaty-pensiyu-subsydiyu-soczialnu-dopomogu-pislya-evakuacziyi/


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень