Маршрут присвячений муралам міста-героя Ірпеня
Маршрут присвячений муралам міста-героя Ірпеня, які ілюструють події під час повномасштабної війни, силу духу і мужність, талановитість і жагу до життя нашого незламного українського народу.
Графіті Бенксі
“Дівчинка-гімнастка” — один із серії муралів присвячених війні в Україні. Британський вуличний художник Бенксі зобразив на зруйнованому будинку маленьку гімнастку зі стрічкою, прямо над діркою від снаряда. Від так могло здаватися, що дірка це гімнастична куля на якій танцює дівчинка. На жаль, будинок не підлягав відновленню через суттєве руйнування – робота була демонтована та перенесена за новою адресою.
вул. Северинівська, 136
Мурал “Соняхи”
Мурал виконаний американським художником Треком Сандером Келлі за реалізацією проєкта «Fowers for hope» (Квіти для надії). Мурал із хмарами, соняхами, лелеками, які сидять в гнізді, розташований на зруйнованому місцевому Будинку культури. Варто зазначити, що ідея додати лелек – символ військових-захисників, які оберігають і свої сім’ї і усіх українців належить українці Олені Янко, яка допомагала західному художнику. Митець більш за все хотів донести світові ідею «Make art, not War» (Творіть мистецтво, а не війну).
вул. Соборна, 183
Мурал “Мецола” Мурал на честь Роберти Мецоли – Президентки Європейського Парламенту зображено на стіні міської бібліотеки. Поруч можна побачити чотири короткі поетичні рядки з дуже важливим змістом. Саме цим віршем про Ірпінь політик привітала українців з Днем Конституції. Автор вірша, Петро Щербина, написав його знаходячись під Ірпінським мостом, де відбулася найбільша евакуація мирного населення на Київщині.
вул. Шевченка, 3а
Мурал “Ірпінь – мій дім”
Ідеєю муралу “Ірпінь – мій дім” стала досить болюча тема для тисячів українців – повернення додому. Понад 90% ірпінців були вимушені виїхати з міста після початку повномасштабного вторгнення. Але зараз люди повертаються, тому саме у центрі муралу зображена пара, яка відвідала чимало країн світу, але все ж повернулася до рідного містечка. Окрім них, змальовано безліч людей, що сповнені надій – вони відбудовують, спілкуються, саджають нові дерева чи просто відпочивають у мирному Ірпені.
вул. Шевченка, 4
Мурал “Арка мистецтв”
На стінах зображено розбите вікно, з якого пробивається соняшник, поруч велика квітка та українська бандура – як символ незламності українців, вірності етнічній спадщині предків, символ талановитого і співучого народу. Автор роботи американо-мексиканський художник Роберто Маркес, який присвятив антивоєнний мурал мистецтву під час війни.
вул. Шевченка, 4а
Мурал “Бахмут та Соледар – з вами Ірпінь”
Мурал, який став мистецьким баченням спогадів дитинства української співачки Дар’ї Суворової, яке пройшло у Бахмуті та асоціюється з сіллю з підприємства “Артемсіль” – одним із найбільших виробників солі у світі. Два міста на сході країни - два символи міці, незламності мільйонів українців – військових і цивільних.
вул. Шевченка, 4а
Закінчуємо наш маршрут визначною локацією – мурал “Героїв Ірпеня пам’ятатиме весь світ”. Назва, яка одразу відкриває його суть та історію, творчі задуми митців, які працювали над його створенням.
Мурал присвячений захисникам міста, які боролися з російськими окупантами, намальований на стіні однієї з багатоповерхівок у центрі Ірпеня. Він відображає героїчні вчинки українських воїнів, які мужньо стояли на захисті міста ризикуючи власним життям. На стінописі також можна побачити фрагмент евакуації мирних жителів через Романівський міст, а також українські символи – соняхи та ластівок. Ініціатор створення муралу – Роман Яворський, який брав безпосередню участь в обороні Ірпеня.
вул. Шевченка, 4а
https://www.facebook.com/dktkoda