Про особливості державної реєстрації припинення права власності у зв'язку із знищенням об'єкту

Дата: 02.11.2023 09:58
Кількість переглядів: 140

Внаслідок повномасштабної військової агресія рф проти України зруйновані сотні тисяч житлових будинків, нежитлових будівель і споруд.

На зображенні може бути: 1 особа та текст

Про актуальні питання державної реєстрації припинення права власності на знищений об’єкт нерухомості розповідає секретар центральної Колегії Міністерства юстиції України з розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність державного реєстратора, суб’єкті державної реєстрації, територіальних органів Міністерства юстиції Ольга Кухтик.

💬 Ольга Кухтик: «Перш за все, потрібно зазначити, що у разі знищення майна право власності на нього ❌припиняється (пункт 5 частини першої статті 346, стаття 349 Цивільного кодексу України).

При цьому, припинення права власності на нерухомі речі підлягає 🖥️ державній реєстрації (частина перша статті 182 Цивільного кодексу України передбачено).

ℹ️ Відповідно до пункту 1 частини першої статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Закон про держану реєстрацію прав) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень – це офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав).

Доцільно враховувати, що постановою КМУ № 432 від 02.05.2023 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України у сферах державної реєстрації» внесено значну кількість змін до нормативно-правових актів у сфері державної реєстрації.

Зокрема, внесено зміни до пункту 75 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженого постановою КМУ від 25.12.2015 № 1127 (зі змінами), (далі – Порядок № 1127), який визначає умови, підстави та процедуру державної реєстрації у тому числі припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт будівництва у зв’язку з його знищенням.

🗂️ Так, для проведення державної реєстрації припинення права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт будівництва у зв’язку з його знищенням подаються:

1️⃣ заява власника (співвласників) закінченого будівництвом об’єкта чи об’єкта незавершеного будівництва, справжність підпису на якій ☝🏻засвідчується відповідно до Закону України «Про нотаріат».

⚠️ Важливо звернути увагу на те, що у разі, якщо майно відповідно до закону належить на праві ❗️спільної сумісної власності подружжю (колишньому подружжю), заява підписується ❗️кожним з подружжя (колишнього подружжя) ❗️незалежно від наявності державної реєстрації права власності лише в одного з них;

2️⃣ документ, що посвідчує право власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва (⚠️крім випадків, коли право власності на такий об’єкт вже зареєстровано в Державному реєстрі прав або коли такий документ відсутній у зв’язку із втратою, пошкодженням чи псуванням).

Державна реєстрація права власності на закінчений будівництвом об’єкт чи об’єкт незавершеного будівництва у зв’язку з його знищенням проводиться ‼️ЗА НАЯВНОСТІ відомостей про факт знищення, отриманих державним реєстратором 💻 з Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (далі – ЄДЕССБ) (що також врегульовано постановою КМУ від 23.06.2021 № 681).

Відповідно до порядку ведення ЄДЕССБ, метою якої є, зокрема, надання інформації у сфері будівництва, документом про підтвердження факту знищення є довідка про знищення об’єкта нерухомого майна.

Також, слід пам’ятати, що у разі знищення об’єкта нерухомого майна, об’єкта незавершеного будівництва, майбутнього об’єкта нерухомості розділ Державного реєстру прав та реєстраційна справа ❌закриваються (абзац другий частини першої статті 14 Закону про держану реєстрацію прав)».

https://www.facebook.com/minjust.official


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень