Дата: 29.01.2024 09:46

Кількість українців, які вимушені залишити свої домівки через війну, на жаль, зростає, – більшість із них потребує підтримки держави. Держава ж має чітко розуміти й оцінювати потреби переселенців, щоби підвищити ефективність гуманітарного реагування. У цьому допомагають цифрові інструменти.

На зображенні може бути: текст

Вся статистична інформація про внутрішньо переміщених осіб зібрана на відкритому дашборді: https://www.ioc.gov.ua/dashboardVpo/

Цей інструмент забезпечує максимальну прозорість та відкритість у сфері моніторингу переміщень громадян в межах країни. За допомогою дашборду можна отримати інформацію про:

- загальну кількість зареєстрованих ВПО;

- кількість ВПО в різних регіонах України;

- демографічні дані щодо ВПО у регіонах (вік, стать);

- соціальні категорії переселенців (багатодітні сім'ї, одинокі батьки, безробітні, вагітні жінки, діти до 18 років, діти-сироти, пенсіонери тощо).

Дані на дашборді динамічно змінюються.

Запровадження такого інструменту є кроком до більшої відкритості та взаємодії з громадою.