Рятувальники провели виїзний брифінг з питань запобігання пожеж в екосистемах
З приходом весни значна кількість громадян відвідує зелені куточки природи заради свого дозвілля та звісно прибирає свої присадибні ділянки намагаючись спалити таким чином залишки минулорічної рослинності, опалого листя та гілок дерев. Відпочинок на природі меже нести непоправимі наслідки, і це не може стояти осторонь рятувальників. Більшість громадян нехтуючи заборонами, наражають себе та оточуючих на небезпеку порушуючи вимоги Правил пожежної безпеки.
Саме з метою реалізації заходів із запобігання виникнення пожеж в природніх екосистемах представниками Бучанського районного управління ГУ ДСНС України у Київській області було проведено виїзний брифінг за участі Інформаційного агентства «ITV | Irpin» та Комунального підприємства «Муніципальна варта» Ірпінської міської ради.
Лише запровадження широкої інформаційної діяльності з питань унеможливлення виникнення пожеж може повпливати на негативну тенденцію збільшення кількості пожеж, зокрема перших в рейтингу – пожеж в природніх екосистемах.
Рятувальниками через засоби масової інформації довели статистику виникнення пожеж у населених пунктах Бучанського району та напряму пов’язану із ними проблематику, а також передбачену адміністративну відповідальність.
Для більш ефективнішої робити задіюють квадрокоптери, з висоти звісно краще та швидше виявляються місця горіння, спалювання сухої рослинності і виявлення громадян які тайкома все ж таки випалюють рослинність.
Відтак у складі спеціальної моніторингової групи, до якої постійно входять КП «Ірпінська муніципальна варта» Ірпінської міської ради, Національної поліції та представники органів місцевого самоврядування, проведено рейдове профілактичне відпрацювання найбільш потенційно небезпечних екосистем, а саме заплави річки Ірпінь з її торфовищами. Громадянам вручено відповідні брошури та листівки та проведено інформаційно-роз’яснювальну роботу.
Фахівці ДСНС наголошують, що статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 до 6120 грн і на посадових осіб - від 15300 до 21420 грн.
Будьте обережні, дбайте про пожежну безпеку, бережіть своє життя та навколишнє середовище та спільно вживаймо заходів до правопорушників!
Закликаємо жителів Київської області бути обережними в поводженні з вогнем на відкритій місцевості! У разі виникнення пожежі невідкладно телефонувати за номером: 101!
Бучанське районне управління ГУ ДСНС України у Київській області