На базі Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес  у Бучі відбувся презентаційний захід та зустріч з представниками малого та середнього бізнесу

Дата: 08.04.2024 10:04

На базі Центру підтримки підприємців Дія.Бізнес у Бучі відбувся презентаційний захід та зустріч з представниками малого та середнього бізнесу. Участь у ньому взяли директор Київського обласного центру зайнятості Денис Дармостук, голова правління Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття Наталія Землянська, директорка департаменту економіки Київської ОВА Наталія Погребна, директор департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерства економіки України Роман Кропивницький, заступник начальника філії Головного управління по м. Києву та Київській області  АТ «Ощадбанк» Євген Панченко.

Учасники обговорили можливості та участь представників бізнесу у державних грантових програмах  «Власна справа» та «Новий рівень». Жваву дискусію викликали питання відновлення та розвитку економіки Київщини, залучення бізнесу до відбудови та стабілізації економічних процесів.

Наразі запроваджується чимало урядових ініціатив, що передбачають підтримку підприємництва та створення сприятливого бізнес-середовища. Запрацювала всеукраїнська економічна платформа «Зроблено в Україні» («Made in Ukraine»), яка створена за ініціативи Президента України та за участю Міністерства економіки України. В регіональних офісах платформи, які створюються в центрах зайнятості, підприємці зможуть отримати консультації щодо програм підтримки від уряду, фахівці допоможуть створити бізнес-план, подати заявку на грант чи кредит, проконсультують щодо розв’язання проблем, які виникають у підприємців.

На сьогодні в області також діють такі грантові програми для підприємців:

Грант на переробне підприємство

До 8 млн грн, за умови створення не менше 25 робочих місць.

Триває 7 етап подачі до 7 квітня 2024.

На:

придбання основних засобів виробництва (верстати, технологічне обладнання);

– введенням в експлуатацію верстатів, технологічного обладнання;

– доставкою придбаних верстатів, технологічного обладнання.

Грант на власну справу

Від 50 тис. до 250 тис. грн створення до 2 роб місць

На:

– придбання обладнання;

– закупівлю сировини;

– орендну плату (не більше 25% від суми гранту);

– лізинг обладнання

Грант для ветеранів та членів їхніх сімей до 1 млн грн

Кошти можна витратити на:

-  меблі, обладнання та транспортні засоби для комерційного використання;

-  ліцензійне програмне забезпечення (до 50% коштів);

-  сировину, матеріали, товари та послуги, необхідні для реалізації бізнес-плану, а також на тварин або саджанці для створення ферм (до 70% коштів);

-  послуги з маркетингу та реклами (до 10% коштів);

- оренду нежитлових приміщень або землі  для комерційних і виробничих цілей (до 25% коштів);

- оренду обладнання (до 30% коштів);

- лізинг обладнання, крім власних транспортних засобів (до 50% коштів);

- придбання франшизи.

Черговий етап подачі до 7 квітня.

Детальніше про грантові можливості можна дізнатися тут.