Ветеран має стати фінансово, економічно та соціально незалежним лідером
Сьогодні портрет і образ ветерана докорінно відрізняється від того, який був закладений в Законі України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, що передбачав імітацію всебічної соціальної підтримки.
Сучасні ветерани — це зріз суспільства: 25+ і 60+ років, чоловіки і жінки, бізнесмени, вчителі і слюсарі. При цьому середній вік, за даними ЄДРВВ — 35-45 років.
Зараз ми маємо вибудувати нову ветеранську політику на основі аналізу актуальних сучасних потреб ветеранів та потреб і спроможностей держави. Ключовою задачею Мінветеранів є об'єднання учасників процесу на всіх рівнях — від ЦОВВ, бізнесу, міжнародних партнерів до громад — навколо стратегічних цілей політики:
- Максимальне відновлення фізичного і ментального здоров’я ветеранів та забезпечення повного супроводу під час проходження реабілітації (психологічної, медичної, протезування, зубопротезування, фізкультурно-спортивної).
- Забезпечення першочергових соціальних потреб, що виникають у перший період відновлення (житло, разові виплати тощо).
- Освіта та/або перекваліфікація (для високої конкурентоспроможності на ринку праці). А також створення сучасних умов, трудових гарантій, інклюзивних робочих місць. Бо інвалідність — це не вирок. Наша задача створити умови для всіх.
- Робота (йдеться як про повернення на стару, так і про працевлаштування на нову роботу). І бізнес — багато тих, хто захищав країну — пішли на фронт уже будучи підприємцями, тому їм треба допомогти відновити бізнес, надати грантову підтримку.
У той час, на жаль, є і будуть ті ветерани, кого повністю фізично відновити ми не зможемо — це особи з інвалідністю внаслідок війни. І їхня кількість велика вже і збільшується. Для них ми маємо створити умови пожиттєвої підтримки. А також забезпечити гідний пенсійний вік для ветеранів 60+ років. Це окремий підхід. Тому ветеранська політика має бути гнучка та дієва, диференційована та адресна, залежно від життєвих обставин.
Ветеран має стати лідером суспільства, лідером громади, фінансово, економічно та соціально незалежним. Такий підхід буде перемогою і для ветерана, і для держави.
Мінветеранів