На Київщині запустили лінію з екологічної переробки будівельного сміття
На Київщині розпочали екологічну переробку будівельного сміття з використанням спеціалізованої техніки, яку надало Японське агентство міжнародного співробітництва JICA. Лінія з листопада починає працювати в Бородянці. Про це під час брифінгу повідомив перший заступник голови Київської ОДА Микола Бойко.
На території Київської області внаслідок ведення бойових дій та постійних атак ворога наразі налічується близько 4 тисяч знищених об’єктів, які потребують повного демонтажу та подальшої відбудови. Важливо застосувати екологічний принцип до утилізації будівельного сміття — сортувати, переробляти та повторно використовувати матеріал.
Київщина першою в Україні запровадила принцип правильної переробки та утилізації будівельних відходів. На майданчику виставлено техніку, підготовлені системи пилопригнічення, відпрацьовано підбір та сортування матеріалу для подальшої переробки. До робіт залучений кваліфікований персонал, який пройшов відповідні навчання. Сьогодні провели інспекційну перевірку та запуск лінії.
«Отримана сировина буде використовуватися у процесах відновлення Київської області. Зокрема для будівництва основи доріг, вироблення будівельної продукції, як наповнювачі для будівельних розчинів чи конструкцій, або для укріплення річкових узбереж», — розповів перший заступник голови КОДА.
Прогнозований обсяг відходів руйнувань для оброблення у 2024 році орієнтовно складає 15-20 тисяч тонн. У 2025 році заплановано переробляти понад 50 тисяч тонн. Наразі підприємство розпочало роботу з розчищення місць тимчасового зберігання відходів від руйнувань Макарівської та Бородянської територіальних громад.
«Хочу ще раз подякувати нашим японським партнерам за реалізацію Пілотного проєкту саме на Київщині. Хочемо, щоб наш досвід надалі дав змогу запровадити такі проєкти по всій Україні», — зазначив Микола Бойко.