Бучанська районна державна адміністрація
Київської області
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Період перебування цивільних українців в полоні країни-агресора буде зарахований у страховий стаж

Дата: 31.03.2025 12:48
Кількість переглядів: 19

Росіяни утримують в полоні не лише військовослужбовців, а й цивільних громадян нашої держави — деякі з них перебувають в неволі роками. Через це цивільні українці втрачають можливість набути страховий стаж, а це в подальшому може негативно позначитись на розмірі їхньої пенсії.

На зображенні може бути: ‎текст «‎اللا УКРАЙНИ MIHICTEPCTBO СОЦАЛЬНОЙ политики Цивильним украйнцям перебування У полони зараховуватиметься У страховий стаж‎»‎

Мінсоцполітики розробило законопроєкт, який розв'язує цю проблему. Він вже ухвалений Верховною Радою та підписаний Президентом України.

Відповідно до положень Закону, єдиний соціальний внесок (ЄСВ) за цивільних, які перебувають в полоні, сплачується з держбюджету.

Платником виступатиме Пенсійний фонд України. Єдиний внесок сплачуватиметься з дня позбавлення особистої свободи і протягом 6-ти місяців після звільнення людини.

«Кожна людина має право на справедливу пенсію. Розмір пенсії в солідарній системі залежить, зокрема, і від кількості сплачених соціальних внесків. Позбавляючи наших громадян особистої свободи, країна-агресор не тільки позбавляє їх гідного життя, завдає шкоди здоров'ю, намагається принизити морально, але і спричиняє негативний вплив на майбутнє людини вже після звільнення з полону. Прийнятий закон забезпечить механізми для сплати державою ЄСВ за тих, хто перебуває в полоні, і відповідно, отримання ними в майбутньому справедливої пенсії», – підкреслила Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Деталі: http://bit.ly/4hNMPNv

Мінсоцполітики


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень