Бучанська районна державна адміністрація
Київської області
Логотип Diia Державний Герб України
gov.ua Державні сайти України
  Пошук

Уряд запустив два нові експериментальні проєкти підтримки — для тих, хто втратив роботу, та для ветеранів і ветеранок

Дата: 03.11.2025 16:26
Кількість переглядів: 33

Уряд ухвалив два експериментальні проєкти, які реалізовуватиме Державна служба зайнятості.

Фото без опису

Перший стосуватиметься людей, які втратили роботу, але ще не звернулися до служби та не отримали статусу безробітного. Суть проєкту — в оперативному доступі людини, яка втратила роботу, до державних програм підтримки з працевлаштування, а за потреби – програм перенавчання задля підвищення рівня їх конкурентоспроможності на ринку праці. Ключовим аспектом є проактивна підтримка з боку служби зайнятості. Тобто мова йде про комплекс заходів, спрямованих на повернення людини до роботи ще до отримання статусу безробітного в ДСЗ.

Як це працюватиме?

- Якщо протягом 60 днів після звільнення або припинення зайнятості людина не знайде роботу, Пенсійний фонд України передає Державній службі зайнятості дані про таку людину.

- Фахівець служби зайнятості взаємодіє з людиною, яка втратила роботу, через засоби електронної комунікації та інформує про соціальні послуги.

Крім цього, відстежуватимуться дані про завершення навчання для подальшого супроводу з працевлаштування.

Другий експериментальний проєкт стосується проактивної підтримки ветеранів і ветеранок. Його основною метою є удосконалення механізмів соціальної та професійної адаптації ветеранів війни та демобілізованих осіб.

Зокрема, мова йде про запровадження алгоритму співпраці між фахівцями із супроводу ветеранів і ветеранок та кар’єрних радників служби зайнятості.

Даний проєкт розширює можливості для ветеранів за наступними напрямами:

- Cпрощення процедур реєстрації у службі зайнятості, передбачене право подання заяв через фахівців із супроводу за згодою ветерана.

- Для роботодавців, які працевлаштовують ветеранів війни на час воєнного стану, сума компенсацій збільшена вдвічі і тепер складатиме 100% фактичних витрат на оплату праці, але не більше 1,5 мінімальних зарплат.

- Участь у суспільно корисних роботах можлива без набуття статусу безробітного.

Оплата передбачена у розмірі двох мінімальних зарплат.

За матеріалами Державної служби зайнятості України


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування